Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

V edycja – 2014

V OGÓLNOPOLSKIE DNI RACHUNKOWOŚCI

 

V Ogólnopolskie Dni Rachunkowości odbyły się w dniach 23-25 kwietnia 2014 roku. W tym czasie drużyny z różnych miast m. in. zmierzyły się w dwóch konkursach i grze miejskiej a także wzięły udział w imprezie. Wszyscy jak zawsze dobrze się bawili i bogatsi o nowy bagaż doświadczeń wrócili na swoje macierzyste uczelnie 🙂

 

Konkursy:

24 kwietnia – CASE STUDY

Zaplanowany na czwartek case study obejmował wiedzę z zakresu MSR i MSSF. Uczestnicy zmierzyli się z przykładowym zadaniem z życia audytora, przygotowanym przez znaną na rynku firmę audytorską. Konkurs pozwolił na sprawdzenie swojej wiedzy w praktycznym zadaniu. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody, które do ostatniej chwili okryte były tajemnicą.

 

25 kwietnia – CASE STUDY Firmy BZM Consulting

Piątkowe spotkanie z Firmą BZM Consulting sprawdziło umiejętności praktyczne z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych . Uczestnicy mogli wejść w rolę księgowego i wykonać czynności na co dzień wpisane w zakres jego obowiązków. Specjaliści z BZM Consulting po zapoznaniu się z rozwiązaniami zaproponowanymi przez Drużyny, wybrali 3 najlepsze, którym zostały wręczone nagrody niespodzianki.

 

Te dwa zadania są traktowano jako 2 odrębne konkursy, co zwiększało szansę na zwycięstwo. Wykazanie woli walki i chęci dobrej zabawy też  zostało docenione przez Sponsorów koła – w postaci upominków!

 

Noclegi:

Noclegi dla uczestników zarezerwowane zostały w Hotelu Zacisze w Katowicach.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na następne edycje Dni Rachunkowości. 🙂