Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

I edycja 2015/2016

I EDYCJA OLIMPIADY „ZOSTAŃ RACHMISTRZEM”

 

Dnia 9 marca 2016r. w CINiBA odbył się organizowany przez SKNR „Rachmistrz” konkurs pt. „Zostań Rachmistrzem” skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy przyjechali do nas z różnych miast i to nie tylko okolicznych. Gościliśmy osoby ze szkół w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Tychów, Rudy Śląskiej, Gliwic, Raciborza, Jastrzębia Zdroju, Bielska Białej, Wodzisławia Śląskiego i Cudzynowic.

Konkurs uroczyście otworzył prof. UE dr hab. Józef Pfaff, kierownik Katedry Rachunkowości. Po powitaniu i krótkim zapoznaniu się z działalnością naszego Koła, uczniowie musieli zmierzyć się z testem oraz zadaniem sytuacyjnym przygotowanym przez członków Koła we współpracy z jego opiekunką. Obszar tematyczny obejmował regulacje Ustawy o rachunkowości.

W ramach atrakcji uczestnicy konkursu oraz ich nauczyciele zostali oprowadzeni po CINiBA. Mieli szansę poznać wszystkie walory oraz skarbnicę wiedzy, która się tam kryje. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w grze symulacyjnej o tematyce finansowej, w której wykazali wiele zaangażowania. Na zakończenie zaprezentował się nasz główny sponsor – Arcelor Mittal.

Najlepsi w konkursie okazali się:

I miejsce: Justyna Różańska, Robert Kozik (ZSE Bielsko Biała)

II miejsce: Katarzyna Leśniewska, Weronika Różycka (ZSR Cudzynowice)

III miejsce: Monika Sobota, Karina Dąbrowska (CKZiU Gliwice)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, ich opiekunom oraz sponsorom. Zapraszamy za rok