Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Spotkanie z praktykiem #1

W dniu 29 maja 2018 r. członkowie Koła „Rachmistrz” mieli ogromną przyjemność uczestniczyć w szkoleniu „Podatek dochodowy od osób prawnych w pigułce” organizowanym przez firmę Rödl&Partner.

Członkowie Koła zostali zaproszeni do siedziby firmy, której oddział znajduje się w Gliwicach. Szkolenie trwało 4h i składało się z dwóch części. Pierwsza część spotkania miała charakter teoretyczny, przedstawicielki firmy wprowadziły uczestników w tematykę podatku dochodowego. Po części teoretycznej rozpoczęła się część warsztatowa, podczas której uczestnicy zmierzyli się z case study polegającym na ustaleniu wyniku podatkowego oraz podatku dochodowego spółki.

W trakcie trwania szkolenia zostały przedstawione formy opodatkowania działalności gospodarczej oraz kwestie podatku dochodowego od osób prawnych. Szczegółowo zaprezentowano katalog przychodów i kosztów podatkowych oraz niepodatkowych.

W opinii członków Koła szkolenie zostało przeprowadzone w sposób bardzo profesjonalny i przyjazny studentom. Miało charakter praktyczny, dzięki czemu uczestnicy mogli zmierzyć się z case study zaczerpniętym z życia księgowego. Uczestnicy mogli zadawać prowadzącym pytania i rozwiewać swoje wątpliwości.

Dziękujemy firmie Rödl & Partner w Polsce oraz jej przedstawicielkom, które przeprowadziły dla nas szkolenie, za miłe przyjęcie i przekazanie nam wiedzy o podatku dochodowym od osób prawnych w pigułce!