Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Ogólnopolska Studencka Konferencja Rachunkowość warta Poznania

W dniach 9 -10 maja 2012 roku w Poznaniu w budynkach miejscowego Uniwersytetu Ekonomicznego odbyła się druga edycja Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Rachunkowość warta Poznania z tematem przewodnim „Co gryzie księgowego, czyli rachunkowość dziś i jutro”. Nad przebiegiem całej przedsięwzięcia czuwało Studenckie Koło Naukowe KONTO przy współpracy Katedry Rachunkowości Uniwersytetu w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Katowicki Uniwersytet Ekonomiczny reprezentowała pięcioosobowa delegacja w składzie: Marlena Krawczyk, Katarzyna Klepek, Agata Ucka, Joanna Woźniak i Arkadiusz Kardas.

Pierwszego dnia konferencji uczestnicy mieli okazję zaprezentować przed szeroką publicznością swoje referaty. W pierwszej sesji wystąpień swoją prace przedstawiła Marlena Krawczyk wraz z Katarzyną Klepek pt. „Audyt wewnętrzny – kreacja wartości dodanej czy koniczny do spełnienia obowiązek?” oraz Agata Ucka i Joanna Woźniak z tematem „Mieć czy być? – pytanie o etykę w rachunkowości”. Zakończeniem oficjalnej części konferencji pierwszego dnia była druga część pisemnego konkursu wiedzy o rachunkowości. Po południu wraz z członkami SKNR KONTO udaliśmy się na wycieczkę do browarów Kompanii Piwowarskiej, podczas której mieliśmy okazję poznać procedurę warzenia piwa oraz wiele innych piwnych ciekawostek. Po zwiedzaniu browarów nastąpił czas na imprezę integracyjną w jednym z poznańskich klubów.

Drugiego dnia konferencji swój referat wygłosił Arkadiusz Kardas pt. „Rachunkowość zabezpieczeń jako narzędzie ograniczenia ryzyka” oraz odbył się finał konkursu wiedzy z rachunkowości gdzie do ścisłej finałowej szóstki zakwalifikowała się Marlena Krawczyk, zajmując po zaciętej walce, ostatecznie dobre piąte miejsce. Uczestnicy poza licznymi pamiątkami i nagrodami zawiązali nowe przyjaźnie oraz przywieźli ze sobą bagaż nowych doświadczeń i wiele niezapomnianych wspomnień. Z niedoczekaniem oczekują następnej trzeciej już edycji, która odbędzie się za rok.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Galeria: