Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

SIGMA MARATON 2018

W dniach 11-13 kwietnia 2018r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa SIGMA MARATON połączona z obchodzami 40-lecia Studenckiego Koła Naukowego SIGMA. Pierwszego dnia nasze reprezentantki miały przyjemność wysłuchać głosów zaproszonych gości w debacie odnoszącej się do tematu konferencji – „Zawód księgowego i biegłego rewidenta – ewolucja czy rewolucja?”, a także uczestniczyć w uroczystych obchodach jubileuszu koła. Wieczorem uczestnicy konferencji integrowali się przy stołach bilardowych oraz innych grach zespołowych.
 
W drugim dniu konferencji sesję referatową rozpoczęły nasze reprezentantki, Martyna Pilarska oraz Katarzyna Struzik, wygłaszając swój referat pt. „Księgowość – ewolucja czy rewolucja? Rozważania na temat zawodu księgowego i jego znaczenia we współczesnym świecie”. Następnym wystąpieniem był referat pt. „Ewolucja zawodu biegłego rewidenta na przykładzie wybranych spółek giełdowych w Polsce”, który wygłosiły kolejne przedstawicielski naszego koła, Nikola Jureczko oraz Kornelia Siejok. W tym dniu dziewczyny zmierzyły się również z case study z zakresu rachunkowości, przygotowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Dalsza część dnia upłynęła na grze miejskiej, która pozwoliła nam odkryć Łódź, a także na wspólnej integracji, w której uczestnicy zebrani w drużyny zmierzyli się z quizem.
 
Trzeciego dnia miało miejsce kolejne case study, przygotowane przez firmę Infosys. Tym razem jego tematyka odnosiła się do podatku VAT w aspekcie międzynarodowym. Piątek 13, choć powszechnie uważany za dzień pechowy, okazał się być szczęśliwy dla reprezentatek naszego koła, Martyny Pilarskiej oraz Katarzyny Struzik, które zajęły II miejsce w konkursie referatów oraz III miejsce w łącznym podsumowaniu konkursów case study.
 
Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom oraz dziękujemy Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości SIGMA za profesjonalną organizację, ciepłe przyjęcie oraz trzy dni pełne wrażeń. Życzymy dalszych sukcesów oraz kolejnych wspaniałych lat działalności!