Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa w Krakowie już za nami!

W dniach 26-28 listopada 2014 w Krakowie odbyła się IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rachunkowości. Organizatorzy – Koło Naukowe Rewizji Finansowej „Audyt” – tegoroczną konferencję opatrzyli hasłem przewodnim pt.: „Praktyczny wymiar rachunkowości – podatki, rewizja, manipulacje”.

Harmonogram konferencji wypełniony był przede wszystkim trzema referatowymi sesjami, na których uczestnicy poruszali takie tematy jak edukacja przedmiotów rachunkowych przy użyciu nowoczesnych technik, rewizja finansowa jednostek sektora finansów publicznych, czy – jak nasi Rachmistrze Krzysiek i Michałopodatkowanie podatkiem dochodowym osób fizycznych.

W przerwach między sesjami – poza możliwością poznania ciekawych ludzi oraz napicia się gorącej kawy czy herbaty – uczestnicy zmagali się z zadaniami opracowanymi przez firmy z sektora finansów: EY, gdzie naszym „przystojniakom” udało się domknąć podium oraz State Street. Dziedzinami, w których trzeba było wykazać się niemałą wiedzą były audyt, doradztwo inwestycyjne oraz zaawansowana księgowość.

Po ciężkim dniu na uczestników czekały liczne atrakcje wieczora i nocy. W grze typu „escape the room” zamknięci w piwnicach miejsca o nazwie „Locked Up” referenci musieli w ciągu 60 minut znaleźć wszystko, co pozwoliłoby im się wydostać – i oczywiście w końcu uciec z potrzasku. Na amatorów spacerów po świeżym powietrzu czekała gra miejska, w której należało wypełnić postawione przed zespołami zadania. Bardziej rozśpiewani uczestnicy mieli możliwość wykazania się na karaoke, nie brakło również okazji do wykazania się umiejętnościami tanecznymi.

Gospodarze z krakowskiego „Audytu” zapewnili referentom wszystko, co pozwoliło im poczuć się jak u siebie w domu. Poza aspektami naukowymi m.in. pyszne obiadki (czasami nawet 2 dziennie :p), oprowadzanie po Krakowie i absolutny brak nudy sprawiły, że niektórym naprawdę nie chciało się wracać do swoich Alma Mater.

Michał Cybulski, Krzysiek Ciesielski