Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

OSKAR 2012

W dniach 17 – 18 kwietnia 2012 roku w Toruniu odbyła się kolejna edycja, organizowanej cyklicznie od 2001 r., Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Adeptów Rachunkowości „OSKAR 2012”. Tradycyjnie, całą imprezę przygotowało Koło Naukowe Rachunkowości działające przy Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach reprezentowały trzy dwuosobowe drużyny:

Marta Kopińska, Sabina Glik z referatem pt.: „Różnice kursowe według prawa bilansowego i podatkowego”

Karolina Wrona, Zuzanna Zięba z referatem pt.: „Świadoma optymalizacja kosztów czy bariera niewiedzy? Rola biur rachunkowych w sektorze MŚP”

Aleksandra Śledzikowska, Patrycja Szczecina z referatem pt.: ”Wpływ rewizji finansowej na wiarygodny obraz sytuacji majątkowo-finansowej podmiotu badanego”

Pierwszy dzień imprezy był wypełniony atrakcjami. Już od godzin rannych zespoły z poszczególnych miast i uczelni prezentowały podczas dwóch 1,5 – godzinnych sesji swoje koła naukowe oraz naukowe dokonania, które zawarli w swoich pracach. Po wysiłku intelektualnym, na uczestników czekały już tylko uciechy dla ciała i ducha. Otóż wieczorem, organizatorzy zabrali całą grupę „adeptów rachunkowości” do Żywego Muzeum Piernika, gdzie przy zapachach goździków, cynamonu i imbiru, złożyli przysięgę milczenia i wysłuchali kulinarnej tajemnicy wypieku tradycyjnego toruńskiego piernika. Swoiste przedstawienie zakończyło się pięknie pachnącymi, świeżo upieczonymi, aczkolwiek… niejadalnymi piernikami Rachmistrzów. Następnie grupa podążyła za przesympatycznym przewodnikiem w głąb Starego Miasta, gdzie dowiedziała się wielu ciekawostek na temat Torunia i Mikołaja Kopernika, a paru z uczestników, dzięki swej spostrzegawczości została oficjalnie mianowana na toruńskich profesorów. Kulminacyjnym punktem wieczoru była zabawa integracyjna w jednym z toruńskich klubów.

Drugi dzień był kontynuacją prezentacji konkursowych referatów. Tego dnia również przewidziano dwie 1,5 – godzinne sesje, podczas których uczestnicy mogli przedstawić swoje dokonania. Właśnie podczas ostatniej sesji zaprezentowały się Aleksandra Śledzikowska i Patrycja Szczecina ze swoim referatem pt.: „Wpływ rewizji finansowej na wiarygodny obraz sytuacji majątkowo-finansowej podmiotu badanego”, który zachwycił recenzentów i jury, i który ostatecznie wygrał konkurs referatów. Trzeba podkreślić, że to spore osiągnięcie, gdyż konkurencja w tym roku była bardzo zacięta, a referaty ciekawe i różnorodne.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Galeria: