Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Dni Grupy Gumułka 2010

12 oraz 17 maja po raz kolejny uwidoczniliśmy naszą owocną współpracę z Grupą Gumułka. W ramach organizowanych już po raz drugi Dni Grupy Gumułka odbyły się 2 warsztaty: z zakresu konsolidacji sprawozdań oraz funduszy unijnych.

Pierwszy z cyklu dwóch o temacie niezwykle ciekawym temacie: „Konsolidacja sprawozdań finansowych – metoda pełna”, przyciągnął rzesze osób niekoniecznie ze specjalności rachunkowość. Prowadzący Rafał Rydzak, będący jednocześnie doktorantem naszej uczelni, w sposób bardzo przystępny prawił o niezwykle zawiłym zagadnieniu jakim jest konsolidacja. Cześć warsztatowa składała się nie tylko z części tylko teoretycznej, lecz także mieliśmy okazję wspólnie rozwiązać praktycznego case’a. Tak więc, choć niemożliwością było uniknięcie ustawowych cytatów, po raz kolejny mogliśmy w sposób praktyczny wykorzystać wyłożoną wiedzę.

Podobną formułę miał drugi warsztat pt. „Pozyskiwanie funduszy unijnych a pomoc publiczna, perspektywa finansowa 2007-2013.” Prowadzący Adrian Malacz, który fatygował się do nas aż z Krakowa, skupił się głównie na uświadomieniu nam co to jest pomoc publiczna, jak ją identyfikować i jakie wiążą się z nią konsekwencje. Niestety wielu osobom, które chciały przyjechać plany popsuła pogoda. Po raz kolejny na wysokości zadania nie stanęło PKP, które zostało sparaliżowane obfitymi opadami deszczu. Cóż, można by rzec, nic nowego.

Reasumując, po raz kolejny specjaliści Grupy Gumułka, dzieląc się z nami swoją szeroką wiedzą oraz odpowiadając na nasze pytania, udowodnili, że są jednymi z lepszych na rynku. Ponownie także doskonale wczuli się w rolę wykładowców, unikając nudnych sformułowań i próbując aktywizować studentów w trakcie spotkań. Każdy z nas z pewnością wyniósł wiele pożytecznego z obu warsztatów, nie tylko w perspektywie dalszego toku studiów, ale także w perspektywie przyszłej pracy zawodowej – wszak otrzymaliśmy konkursowe zadania, których rozwiązanie będzie premiowane płatnymi praktykami w firmie.

Serdecznie dziękujemy prowadzącym za poświęcony nam czas. Chciałbym jednak szczególne podziękowania skierować do Ani Mizery i Magdy Gorawskiej, z którymi wspólnie organizowaliśmy to wydarzenie. Bez ich pomocy z pewnością nie miałoby ono miejsca. Z racji pozytywnych wypowiedzi zarówno studentów, jak i wykładowców naszej uczelni, mamy nadzieję na dalszą współpracę z Grupą Gumułka.