Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Konferencja Adeptów Rachunkowości w Toruniu

„Ogólnopolska Studencka Konferencja Adeptów Rachunkowości” w Toruniu rozpoczęła się 23 kwietnia o godzinie 10.00 od powitania uczestników przez Koło Naukowe OSKAR oraz pracowników uczelni. Wstęp został także wzbogacony prezentacjami kół naukowych przedstawionymi przez uczestników z innych miast, m. in. z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Podczas tej części przyznano nagrody laureatom XIII edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości dla uczniów szkół średnich.

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się pierwsza sesja, podczas której zostały zaprezentowane referaty. Miały one charakter zarówno, czysto teoretyczny jak i empiryczny, co bardzo uatrakcyjniło prezentacje. Całość zajęć na terenie uczelni zakończyła druga sesja wystąpień referentów. Następnie, po godzinie 15.00 udaliśmy się do Domu Kopernika. Niesamowitym przeżyciem było natomiast zwiedzanie Muzeum Etnograficznego gdzie poznaliśmy warunki życia i zwyczaje przedstawicieli kujawskiego oraz kaszubskiego folkloru w doskonale zachowanym skansenie. Wieczór został zakończony imprezą integracyjną w jednym z Toruńskich klubów.

Kolejny dzień rozpoczął się od XII Ogólnopolskiego Konkursu z Rachunkowości dla Studentów Szkół Wyższych. Należy tutaj zaznaczyć, że III miejsce zajął Krystian Groń, który znakomicie reprezentował SKNR Rachmistrz. Wreszcie, podczas trzeciej już sesji, referaty zaprezentowali studenci UE Katowice. Tutaj swoją prace przedstawił Piotr Małek, który zajął II miejsce. Na III miejscu znalazł się referat Patrycji Skorni oraz Krystiana Gronia, kontynuując w ten sposób zwyczaj „okupowania” podczas różnych konferencji większości pozycji na podium przez członków SKNR Rachmistrz.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!