Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

III edycja 2017/2018

III EDYCJA OLIMPIADY „ZOSTAŃ RACHMISTRZEM”

 

 

 

W poniedziałek 6 listopada 2017 r. odbyła się już trzecia edycja olimpiady „Zostań Rachmistrzem” skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wydarzenie to jest organizowane przez członków Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości „Rachmistrz” działającego przy Katedrze Rachunkowości naszego Uniwersytetu.

Olimpiada ponownie cieszyła się dużym powodzeniem – w tym roku zgłosiła się rekordowa liczba drużyn. Mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej Uczelni aż 52 dwuosobowe drużyny z całego Śląska! Zgłosiły się szkoły z Jastrzębia-Zdroju, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Rudy Śląskiej, Żywca, Wodzisławia Śląskiego, Sosnowca, Tych, Piekar Śląskich, Bytomia, Raciborza, Bielska-Białego, Żor oraz Katowic.

Uroczystą inaugurację poprowadził Kierownik Katedry Rachunkowości – prof. UE dr hab. Józef Pfaff, a całe wydarzenie odbyło się pod bacznym okiem opiekuna Koła – dr Magdaleny Wójcik – Jurkiewicz. Po powitaniu i krótkim zapoznaniu się z działalnością naszego koła, uczniowie musieli zmierzyć się z testem oraz zadaniem sytuacyjnym przygotowanym przez koło we współpracy z jego opiekunką. Obszar tematyczny obejmował regulacje Ustawy o rachunkowości. Ponadto uczestnicy mieli szansę wysłuchać krótkiego wykładu firmy PwC SDC na temat branży BPO/SSC oraz wystąpienia firmy BZM Consulting.

 

Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom wiedzy, jednakże olimpiada pozwoliła na wyłonienie zwycięzców – i tak na podium znaleźli się:

I miejsce – Andżelika Mynarska i Edyta Honkisz (ZSE Bielsko-Biała)
II miejsce – Anna Fajlhauer i Dominika Cendry (ZSE Bielsko-Biała)
III miejsce – Martyna Baścik i Angelika Glos (ZSE Bielsko-Biała)

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i jednocześnie życzymy dalszych sukcesów!

 

Gorące podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia Księgowych w Polsce – oddział w Katowicach – które objęło naszą olimpiadę patronatem honorowym oraz ufundowało nagrody książkowe. Dziękujemy również firmom: PwC SDC, BZM Consulting, Arcelor Mittal oraz Wydawnictwo Rachunkowość, które zdecydowały się wesprzeć nas w organizacji tego wydarzenia poprzez pomoc merytoryczną oraz ufundowanie nagród dla uczestników olimpiady. Dziękujemy również firmie Lidl za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla naszych uczestników.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, ich opiekunom oraz sponsorom. Zapraszamy za rok !!