Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

II edycja 2016/2017

II EDYCJA OLIMPIADY „ZOSTAŃ RACHMISTRZEM”

 

 

W poniedziałek 28 listopada br. odbyła się już druga edycja olimpiady „Zostań Rachmistrzem” skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wydarzenie to jest organizowane przez członków Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości „Rachmistrz” działającego przy Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Olimpiada ponownie cieszyła się dużym powodzeniem – w tym roku zgłosiło się aż 31 dwuosobowych drużyn z całego Śląska! Podczas konkursu drużyny te musiały zmierzyć się z zadaniem sytuacyjnym oraz testem składającym się z pytań zamkniętych z zakresu finansów i rachunkowości. Ponadto uczestnicy mieli szansę wysłuchać krótkich wystąpień firmy PwC SDC oraz firmy BZM Consulting. Uroczystą inaugurację poprowadził Kierownik Katedry Rachunkowości – prof. UE dr hab. Józef Pfaff, a całe wydarzenie odbyło się pod bacznym okiem opiekuna Koła – dr Magdaleny Wójcik – Jurkiewicz.

Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom wiedzy, jednakże olimpiada pozwoliła na wyłonienie zwycięzców – i tak na podium znaleźli się:

I miejsce – Małgorzata Bujwid i Oliwia Leśkiewicz z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Gliwicach
II miejsce – Anna Iwanowska i Agnieszka Wyląg z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej
III miejsce – Daniel Kocur i Michał Gruchlik z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mechanicznych w Tychach.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i jednocześnie życzymy dalszych sukcesów!

Gorące podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia Księgowych w Polsce – oddział w Katowicach – które objęło naszą olimpiadę patronatem honorowym oraz ufundowało nagrody książkowe. Dziękujemy również firmom: PwC SDC, EY, BZM Consulting, Arcelor Mittal oraz Wydawnictwu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, które zdecydowały się wesprzeć nas w organizacji tego wydarzenia poprzez pomoc merytoryczną oraz ufundowanie nagród dla uczestników olimpiady.