Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

II edycja – 2011

II OGÓLNOPOLSKIE DNI RACHUNKOWOŚCI

 

Dobiegły końca kolejne, organizowane przez Studenckie Koło Naukowe „Rachmistrz”, odbywające się na naszej Uczelni w dn. 11 – 13 kwietnia, II Ogólnopolskie Dni Rachunkowości.

 

W tym roku patronat nad tym wydarzeniem objął Prorektor ds. Edukacji prof. UE dr hab. Wojciech Dyduch oraz Prezydent Miasta Katowice. Nie zabrakło także sponsorów – najważniejszym była firma Ernst & Young, fundująca zwycięzcom główną nagrodę – miesięczne praktyki w jednym ze swych lokalnych biur oraz firma BZM Consulting z Katowic, która nagrodziła najlepszych kosztownymi nagrodami rzeczowymi. Ponadto wspierali nas: Wydawnictwo Difin i Gofin, SkwP i Mieszko.

 

Zainteresowanie Dniami Rachunkowości rok rocznie wzrasta. W obecnej edycji gościliśmy na naszej Uczelni 11 drużyn z 5 miast, tj. Sopot, Poznań, Rzeszów, Kraków i Szczecin.

 

Do zadań konkursowych, z którymi musiały zmierzyć się trzyosobowe drużyny, należały:

  • Case Study dotyczący MSR i MSSF przygotowany przez firmę Ernst & Young
  • Case Study polegający na wypełnieniu Deklaracji podatkowej VAT-7przeprowadzony przez firmę BZM Consulting.

 

Oprócz ciężkiego wysiłku intelektualnego, dla uczestników przygotowaliśmy również inne, bardziej przyjemne atrakcje. Drugiego dnia po rozwiązaniu przewidzianego na ten dzień zadania przygotowanego przez E & Y, wszystkie drużyny wraz z organizatorami wybrały się do Zabrza, celem zwiedzenia Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego GUIDO. Po pełnej przeszkód, odbywającej się 320 metrów pod ziemią, 3 godzinnej wycieczce nie pozostało nam nic innego, jak tylko zregenerować siły przed kolejnym ciężkim dniem, w OKU MIASTA.

 

Wysoki poziom merytoryczny, wyrównana i zacięta walka (o czym świadczyć może chociażby konieczność przeprowadzenia dogrywki w trakcie Case Study BZM Consulting), a dodatkowo świetna zabawa, nowe „kontakty zewnętrzne” i mile spędzony czas, który łączył w sobie przyjemne z pożytecznym – naukę i zabawę jednocześnie. To wszystko charakteryzowało II Ogólnopolskie Dni Rachunkowości. Co czeka nas w kolejnej edycji? O tym przekonamy się już za rok!

 

Zwycięzcy Case Study E&Y:

 

  1. Piękni i Bestia, UE Kraków
  2. Papa Smerf i Smerfetki, UE Kraków
  3. Audytor II, Uniwersytet Gdański

 

Zwycięzcy Case Study BZM Consulting:

 

  1. Audytor I, Uniwersytet Gdański
  2. Plus, Uniwersytet Szczeciński
  3. Piękni i Bestia, UE Kraków

 

 

Zwycięzcom gratulujemy!