Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Rachunkowość warta Poznania

W dniach 18 – 20 maja 2016 r. w budynku SKWP Oddział Wielkopolski w Poznaniu odbyła się VI Ogólnopolska Studencka Konferencja „Rachunkowość Warta Poznania” pt.: „Droga do jednolitej rachunkowości Polska – Europa – Świat”. Organizatorem tego wydarzenia było Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości KONTO Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. SKNR Rachmistrz reprezentowały Martyna Pilarska i Katarzyna Sekuła.

Sesje referatowe na konferencji zostały podzielone na dwa dni. Pierwszego dnia rozpoczęło się od wystąpienia gości z firmy The Lorenz Bahlsen Snack-World. Następnie została przeprowadzona pierwsza sesja referatowa, a po krótkiej przerwie kawowej 12 drużyn z całej Polski wzięło udział w konkursie z rachunkowości, w tym reprezentantki naszego Koła. Pierwszy dzień konferencji został zwieńczony zwiedzaniem Browaru Lecha, Poznania i wieczorną integracją, na której można było bliżej poznać wszystkich uczestników oraz wykazać się umiejętnością gry w bilard Zabawa była naprawdę udana 

Kolejny dzień przyniósł równie wielkie emocje. Kolejny Partner – firma Rödl & Partner przeprowadziła warsztaty połączone z dyskusją na temat rzeczowych aktywów trwałych w prawie bilansowym. Następnie przed publicznością stanęły reprezentantki naszego koła, które wygłosiły referat pt.: „Międzynarodowe Standardy sprawozdawczości finansowej w procesie standaryzacji w Polsce”. Również tego dnia na uczestników konferencji czekało wiele atrakcji. Zostali oni zabrani do Jump Areny, aby wykazać się swoim poziomem kondycji spędzając całą godzinę na akrobacjach na trampolinach, a wieczorem bardziej rozśpiewani uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na karaoke i parkiecie.

Trzeciego dnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i do finału trafiły nasze reprezentantki, które zajęły eq aequo z drużyną z Gdańska 5 miejsce.

Zmagania naukowe w Poznaniu dobiegły końca… Cieszymy się bardzo, że mieliśmy godną reprezentację. Bardzo serdecznie dziękujemy uczestnikom z naszego koła i gratulujemy zwycięzcom. Pragniemy także złożyć podziękowania organizatorom za ciepłe i miłe przyjęcie w Poznaniu