Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Konferencja w Gdańsku

W dniach 22-24 maja 2013 roku w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Zarządzanie finansami. Współczesne problemy gospodarcze w oczach młodego pokolenia”. Wśród studentów z całej Polski nie zabrakło również naszych przedstawicieli, którymi zostały koleżanki z SKNR RACHMISTRZ w składzie: Katarzyna Klepek i Marlena Krawczyk.

Pierwszego dnia zaraz po przybyciu na miejsce goście zostali zakwaterowani w przytulnym hostelu, gdzie mogli się odświeżyć po trudach podróży. Następnie odbyło się krótkie zapoznanie i spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem. Kiedy było wiadomo „kto” i „co” urządzono rozgrywki w paintballa, dzięki temu już wtedy można było poczuć „siłę argumentów” prelegentów. Tak przygotowani i zaprawieni w boju uczestnicy kolejnego dnia stawiali czoło referatom. Prezentacja otwierająca sesję przygotowana została przez studentki UE w Katowicach nosiła tytuł „ Rezerwy jako narzędzie manipulacji wynikiem finansowym”. Do późnego popołudnia uczestnicy z całej Polski prezentowali swoje referaty w różnych blokach tematycznych np.: rachunkowość, finanse przedsiębiorstw, finanse publiczne i bankowość czy koncepcje behawioralne we współczesnych finansach i zarządzaniu. Zakończenie każdej sesji stanowiła dyskusja, w czasie której można było porozmawiać z autorami artykułów. Po części oficjalnej konferencji uczestników zaproszono na koncert młodych hiphopowców. Wieczorem odbyła się impreza integracyjna w jednym z Gdańskich klubów.

Trzeci dzień konferencji był kontynuacją prezentacji referatów oraz podsumowaniem całej konferencji i rozdaniem nagród. Artykuł oraz prezentacja Katarzyny Klepek i Marleny Krawczyk wzbudził duży zachwyt wśród publiczności studenckiej i wykładowczej, że otrzymały aż trzy wyróżnienia. Trzeba podkreślić, że to spore osiągnięcie, gdyż konkurencja w tym roku była bardzo duża, a referat naszych koleżanek wypadł doskonale na tle innych artykułów, nawet doktoranckich.