Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Letnie Igrzyska z Rachunkowości 2017

25 i 26 maja w Krakowie odbyły się Letnie Igrzyska z Rachunkowości. Była to już V edycja wydarzenia, które w tym roku zorganizowane zostało przez Klub Młodych Księgowych- Kraków pod patronatem Prof. dr hab. Bronisława Micherdy. Oczywiście na tegorocznych Igrzyskach nie mogło zabraknąć studentów naszej uczelni, którzy zaraz po krakowskim uniwersytecie ekonomicznym wystawili najliczniejszą grupę reprezentantów ze wszystkich uczelni w Polsce! Naszą uczelnie reprezentowali członkowie Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości „Rachmistrz” w składzie: Izabela Jabłonka, Monika Słowik, Nikola Jureczko, Patrycja Władowska, oraz Jan Romański.

Pierwszego dnia Igrzysk odbył się konkurs sprawdzający wiedzę uczestników w dziedzinie rachunkowości, a 3 osoby z najlepszymi wynikami zostali wynagrodzeni wspaniałymi nagrodami. Wśród zwycięzców nie znalazł się nikt z naszej uczelni, jednakże reprezentanci UE Katowice mogą pochwalić się bardzo dobrymi wynikami! Następnie uczestnicy Letnich Igrzysk z Rachunkowości mieli przyjemność sprawdzić swoje siły w zorganizowanej przez KMK Kraków grze miejskiej i z przyjemnością informujemy, że w zwycięskiej drużynie znajdowali się członkowie naszego koła – Monika Słowik i Jan Romański! Drugiego dnia wydarzenia uczestnicy brali udział w case study organizowanym przez krakowski oddział PwC, podczas którego nabyli wiedzę z zakresu badań sprawozdań finansowych oraz mogli sprawdzić swoich sił w teście numerycznym.

Serdecznie dziękujemy Klubowi Młodych Księgowych za organizację Letnich Igrzysk z Rachunkowości i z niecierpliwością oczekujemy następnej edycji ! Wszystkim laureatom dziękujemy oraz życzymy dalszych sukcesów !