Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Konferencja „RACHUNKOWOŚĆ WARTA POZNANIA” w Poznaniu

W dniach 10-11 maja 2011 r. mieliśmy zaszczyt gościć na konferencji zorganizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości „KONTO” przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Motywem przewodnim było hasło „Rachunkowość warta poznania”. „Rachmistrza” godnie reprezentowała liczna, sześcioosobowa grupa w składzie: Marta Kopińska, Sabina Glik, Arkadiusz Kardas, Adriana Neuwerth, Mateusz Wyleżoł oraz Laura Wykręt.

Cały pobyt w Poznaniu spędziliśmy niezwykle intensywnie. Zaraz po przyjeździe wybraliśmy się na nocne zwiedzanie Poznania, który okazał się pięknym miastem, tętniącym życiem również w nocy.

Pierwszy dzień konferencji rozpoczął się prezentacją referatów. Członek naszego koła Arkadiusz Kardas przedstawił swoją pracę pt. „Odpowiedzialność karna fałszowania sprawozdań finansowych na tle polskich regulacji prawnych”. Następnie odbyła się pisemna część konkursu wiedzy o rachunkowości. W przerwie gospodarze oprowadzili nas po swojej uczelni, gdzie dzięki organizowanym przez AZS Dniom Sportu mieliśmy nawet możliwość wspiąć się na ściankę wspinaczkową. Po południu wybraliśmy się na wycieczkę do browarów Kompanii Piwowarskiej, podczas której poznaliśmy tajniki warzenia piwa, a kto wie, czy informacja o comiesięcznych deputatach dla pracowników, również działu księgowości, nie stanie się dla niektórych inspiracją przy wyborze przyszłego pracodawcy. Wieczorem wszyscy bawiliśmy się i integrowaliśmy w klubie muzycznym na Starym Rynku, a najwytrwalsi z nas noc zakończyli podziwianiem wschodu słońca na „Malcie” – malowniczym jeziorze we wschodniej części miasta.

Po pełnym wrażeń wtorku nastąpił czas na kolejną odsłonę referatów. Marta Kopińska i Sabina Glik wygłosiły pracę pt. „Kreatywna rachunkowość a realizacja celów rachunkowości”, Adriana Neuwerth wystąpiła z referatem pt. „Kariera w finansach i rachunkowości – ogromne szanse, możliwości i perspektywy rozwoju”, a Mateusz Wyleżoł i Laura Wykręt przygotowali pracę pt. ”Kapitał intelektualny jako element zwiększający wartość poznawczą sprawozdania finansowego”. W drugiej części konferencji odbył się finał konkursu wiedzy o rachunkowości. Po emocjonującej rozgrywce nasi reprezentanci zajęli wszystkie miejsca na podium, kolejno: I miejsce Sabina Glik, II miejsce Mateusz Wyleżoł oraz III miejsce – Marta Kopińska. Już sam ten fakt wystarczyłby, abyśmy mogli jednomyślnie stwierdzić, że Poznań był wart poznania!

Galeria: