Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Konferencja „Wyzwania rachunkowości w erze informacji”

Dorota Machlowska, Tomasz Łebkowski i Piotr Lulkowski to przedstawiciele naszego koła, którzy wzięli udział w 3 dniowej konferencji pt. „Wyzwania rachunkowości w erze informacji”, która odbyła się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w dn. 19 – 21 listopada 2008.

Już samo dotarcie na czas do rodu Kraka okazało się nie lada wyzwaniem, ze względu na niespodziankę, jaką był strajk naszego ulubionego przewoźnika, czyli PKP.

W konferencji wzięło udział wielu przedstawicieli kół naukowych rachunkowości, reprezentujących różne uczelnie z całej Polski.

Pierwszego dnia sesję referatową otworzył wykład dr Mariusza Andrzejewskiego na temat kryzysu finansowego. Sesja referatowa kontynuowana była również następnego dnia.

Było to niezwykle cenne doświadczenie i solidna dawka wiedzy, ponieważ studenci z jednej strony byli słuchaczami i mieli okazję do poszerzenia swojej wiedzy, z drugiej jednak musieli się zmierzyć ze stresem i wyzwaniem, jakim była prezentacja własnego referatu.

W trzecim dniu konferencji uczestnicy przystąpili do testu, który został opracowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Następnie musieliśmy się zmierzyć, z case study, które zostało przygotowane przez firmę Ernst&Young.

Na pewno czas spędzony w Krakowie był bardzo cenny ze względu na obcowanie z rachunkowością. Ale nie tylko… Taka konferencja to doskonała okazja, żeby nawiązać kontakt z ciekawymi ludźmi, wymienić się doświadczeniami, opiniami. To również doskonała okazja, żeby spędzić miło czas podczas różnych spotkań w krakowskich klubach, które zorganizowano dla uczestników konferencji. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, że mieli okazję wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować członkom Koła „Audyt” z Krakowa za doskonałą organizację tego przedsięwzięcia, które zakończyło się sukcesem.

[Piotr Lulkowski]

Galeria: