Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Sigma Maraton 2017

W dniach 5-7 kwietnia 2017r. na Uniwersytecie Łódzkim odbyła się VII edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej SIGMA MARATON organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości SIGMA, której motywem przewodnim były rozważania na temat: „Różne kraje-ta sama rachunkowość?”

Konferencję otworzył krótki wykład poprowadzony przez prof. Ewę Śnieżek – wieloletnią opiekunkę koła. Uczestnicy wydarzenia w pierwszym dniu brali udział w wykładzie prof. Davida Alexandra pt. „The reality of numbers and the numbers of reality” –podczas której zastanawiali się na przykład czy dla każdego 2+2 to 4, czy może liczby płatają nam figle? Po ciężkich rozmyślaniach przyszedł czas na relaks, którym było wspólne wyjście na kręgle.

Drugiego dnia uczestnicy prezentowali przygotowane przez siebie referaty, które podlegały ocenie jury. Następnie miało miejsce wystąpienie przedstawicielki Krajowej Izby Biegłych Rewidentów, po którym przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu referatów. Nasze reprezentantki Wioleta Czech i Monika Słowik z artykułem pt. „Harmonizacja rachunkowości konwencjonalnej wobec wyzwań stawianych przez rachunkowość islamską” zajęły II miejsce. Kolejnym punktem w planie konferencji było wyjście do Planetarium EC1, w którym opowiedziano jakie gwiazdy będzie można zaobserwować na naszym niebie w najbliższym czasie oraz wyświetlono film dotyczący historii latania o wdzięcznym tytule „Na skrzydłach marzeń”. Dzień pełen wrażeń zakończyło wspólne wyjście do klubu na karaoke.

W ostatni dzień maratonu uczestnicy mieli okazję sprawdzić czy nadają się na inwestorów grając w grę planszową CASHFLOW. Wioli mimo wylosowania najmniej opłacalnego zawodu szybko udało się przebić na „szybki tor” dzięki czemu zdobyła drugie miejsce wśród uczestników konkursu. Ostatnim punktem w programie było wystąpienie przedstawicielki SKwP i oficjalne zakończenie konferencji.

Serdecznie dziękujemy SKNR SIGMA za wspaniałą atmosferę oraz ciepłe przyjęcie w Łodzi, a naszym laureatkom gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.