Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

V Ogólnopolska Konferencja naukowa w Łodzi „Sigma Maraton 2012”

W dniach 18-20 kwietnia 2012 odbyła się V Ogólnopolska Konferencja naukowa w Łodzi „Sigma Maraton 2012” organizowaną przez koło naukowe Sigma pod patronatem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego Katedry Rachunkowości pod kierownictwem prof. Ewy Śnieżek.

Pierwszego dnia odbył się konkurs referatów pt. „Badanie sprawozdań finansowych w trosce o tworzenie wiarygodnej informacji o przedsiębiorstwie XXI wieku”. W konferencji brało udział wiele drużyn m.in. z Gdańska, Poznania, Krakowa oraz Katowic. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach reprezentowała jedna drużyna w składzie: Agnieszka Gradek, Joanna Hołówko i Anna Niemiec z tematem: „Opinia biegłego rewidenta wyznacznikiem wiarygodności sprawozdania finansowego współczesnego przedsiębiorstwa”.

Drugiego dnia drużyny zmierzyły się z praktycznym wykorzystaniem wiedzy teoretycznej dotyczącej codziennej pracy biegłych rewidentów, a po zakończeniu case study uczestnicy konferencji wzięli udział w grze miejskiej, aby poznać bliżej najciekawsze atrakcje turystyczne Łódź. Nasi „Rachmistrzowie” wykazali się sporym sprytem, orientacją w terenie i zajęli I miejsce w tej konkurencji. Dzień zakończył się wspólną zabawą w akademickim klubie.

Trzeciego dnia konferencji zorganizowana została gra CASH FLOW autorstwa Roberta Kiyosaki przeprowadzona przez przedstawicieli łódzkiego klubu „Cash flow”. Następnie ogłoszone zostały wyniki i rozdane nagrody. Niestety nie udało się zając podium – najlepsza okazała się drużyna z krakowskiego AGH z tematem: „Badanie sprawozdań finansowcy miast i gmin”.

Galeria: