Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Konferencja w Toruniu

W dniach 26-27 kwietnia 2016r. w Toruniu odbyła się XV Ogólnopolska Studencka Konferencja Adeptów Rachunkowości „OSKAR 2016”.Wydarzenie zostało zorganizowane przez studenckie Koło Naukowe Rachunkowości działające na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W konferencji udział wzięli studenci z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Wśród uczestników nie zabrakło również reprezentacji naszej uczelni. SKNR „Rachmistrz” reprezentowały Wioleta Czech, Martyna Karaszewska i Monika Zając.

Mimo, że konferencja rozpoczynała się 26 kwietnia dwie nasze reprezentantki Martyna i Monika pojawiły się w Toruniu już 25 kwietnia, aby wziąć udział w XV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości dla studentów szkół wyższych. W dwuetapowych zmaganiach brało udział 80 uczestników z całej Polski. Do finałowej dwudziestki dostała się Monika Zając, a zwycięzcą został reprezentant gospodarzy.

Sesje referatowe konferencji zostały podzielone na dwa dni. Pierwszego dnia swoje referaty zaprezentowali studenci z Torunia, Białegostoku, Gdańska i Katowic. Martyna Karaszewska i Monika Zając wygłosiły pracę pt. „Outsourcing jako metoda optymalizacji kosztów i wysokości opodatkowania”. Pierwszy dzień uświetnił również wykład merytoryczny eksperta spółki BDO na temat najnowszych zmian w Ustawie o rachunkowości. W ramach atrakcji studenci Koła Naukowego Rachunkowości z Torunia zorganizowali dla uczestników wycieczkę do historycznego fortu obronnego, gdzie wszyscy mieli okazję poznać historię toruńskich pierników, a także mogli wcielić się w rolę mistrzów oraz czeladników i wykonywali ozdobne pierniki, które były doskonałą pamiątką z wyjazdu. Zwieńczeniem wycieczki było ognisko, na którym uczestnicy konferencji mogli się lepiej poznać, a kontynuacją mniej oficjalnej części integracja w klubie.

Kolejnego dnia odbyła się druga sesja referatowa, podczas której nasze koło reprezentowała Wioleta Czech z pracą pt. „Koncepcja CSR i jej wpływ na sytuację finansową – na przykładzie ING Bank Śląski S.A.. Oprócz naszej koleżanki zaprezentowali się również studenci z Torunia, Szczecina, Warszawy i Białegostoku. Po zakończeniu wszystkich prezentacji przystąpiono do wręczenia nagród laureatom konkursu na najlepszy referat.

Niestety wszystko co dobre szybko się skończyło, dlatego chciałybyśmy bardzo podziękować organizatorom za ciepłe przyjęcie i świetną atmosferę podczas konferencji, tym bardziej, że był to dla naszej trójki pierwszy taki wyjazd. Trzy dni spędzone w Toruniu to zdecydowanie za mało, dlatego z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję wydarzenia i jednocześnie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Katowic.