Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Uczelniada 2011

W dniach 16 – 18 listopada 2011 roku w Sopocie odbyła się kolejna, już IX edycja Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Amatorów Rachunkowości UCZELNIADA 2011 organizowana przez Studenckie Koło Rachunkowości Audytor działające przy Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach reprezentowały dwie drużyny: „Drużyna R” w składzie Anna Wyłupek, Karolina Wrona oraz Judyta Sztymelska. Drugą drużynę „Buchalterki” tworzyły: Monika Piskrzyńska, Arleta Sadowska i Aleksandra Śledzikowska.

Na pierwszy dzień imprezy nie zostały przewidziane żadne konkurencje – uczestnicy mieli czas, by dojechać na miejsce zmagań oraz zwiedzić to urokliwe miejsce jakim jest Sopot. Reprezentantki Koła Naukowego Rachmistrz przywitała niezwykle piękna, jak na tą porę roku, pogoda, dzięki czemu mogły pospacerować brzegiem morza oraz przejść się po słynnym sopockim molo.

Drugiego dnia wszyscy uczestnicy konkursu indywidualnie musieli zmierzyć się z testami z zakresu rachunkowości, podatków i MSR, które zostały przygotowane przez specjalistów ze Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Kolejną, tym razem już drużynową konkurencją przewidzianą na ten dzień były zadania z zakresu rachunkowości zarządczej. Po takiej dawce intelektualnych zmagań, na amatorów rachunkowości czekał wysiłek fizyczny i konkurs pod tajemniczą nazwą „gra miejska”. Była to kolejna drużynowa konkurencja, polegająca na odnalezieniu miejsc charakterystycznych dla Sopotu, kierując się wyłączne wskazówkami, które można było uzyskać od organizatorów zabawy pod warunkiem udzielenia prawidłowej odpowiedzi na przygotowane przez nich pytania z zakresu…rachunkowości! Wygrana należała do drużyny, która w jak najkrótszym czasie odnalazła wszystkie miejsca i prawidłowo odpowiedziała na większość pytań. Należy szczególnie pogratulować reprezentantkom naszego Koła – Drużynie R, gdyż dziewczyny okazały się najlepsze w tej konkurencji!

Trzeci dzień rozpoczął się naprawdę pracowicie – drużyny zmierzyły się z pięciogodzinnym Case Study przygotowanym przez firmę PwC. Uczestnicy konkursu, w grupach mieli okazję wcielić się w rolę biegłych rewidentów i zbadać sprawozdanie finansowe zarówno na podstawie własnej wiedzy, otrzymanych dokumentów, jak i rozmów z klientem zlecającym przeprowadzenie badania.

Niezwykle długi i pracowity trzeci dzień Uczelniady zakończył „anielsko – diabelski finał”, w którym wzięły udział 4 najlepsze drużyny spośród 19 obecnych podczas całej imprezy. Przedstawicielki naszej uczelni co prawda nie znalazły się w gronie najlepszych, ale mimo to uważają, że rywalizacja podczas konkursu była wspaniała i warto było wziąć w niej udział.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Galeria: