Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Partnerzy

Deloitte Logo, symbol, meaning, history, PNG

Deloitte to międzynarodowa sieć spółek handlowych świadczących usługi doradcze i audytorskie. Należy do tzw. wielkiej czwórki firm zajmujących się audytem finansowym. Przedsiębiorstwo świadczy m.in. następujące usługi z zakresu audytu, doradztwa finansowego, doradztwa podatkowego, doradztwa prawnego, konsultingu, zarządzania ryzykiem.

Deloitte działa w Polsce od 1990 roku., gdzie zatrudnia w  ponad 2500 osób. Główne biuro w Polsce znajduje się w Warszawie. Dodatkowo firma posiada osiem biur lokalnych w: Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie i Wrocławiu.

 

Biuro w Katowicach

ul. Żelazna 2 (budynek B, 14 piętro)

Katowice, 40-851

Tel.: +48 32 508 04 00 / +48 32 508 03 00

https://www2.deloitte.com/pl/pl.html

 

 

 

 

Firma szkoleniowa EY Academy - Twój partner w rozwoju!

 

Celem działalności EY jest budowanie lepiej funkcjonującego świata – poprzez wspieranie klientów, pracowników i społeczeństwa w tworzeniu trwałych wartości – oraz budowanie zaufania na rynkach kapitałowych. Firma wspiera liderów i przywódców, którzy tworzą zespoły realizujące złożone przez firmę obietnice wobec wszystkich interesariuszy. W ten sposób firma odgrywa kluczową rolę w budowaniu lepszego świata pracy dla pracowników, klientów i społeczności.

Firma zatrudnia ponad 300 000 pracowników, którzy tworzy potężną globalną sieć wzajemnych powiązań.

EY w Polsce to ponad 5000 specjalistów pracujących w 7 miastach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych EY.

EY to światowy lider w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, doradztwa biznesowego oraz doradztwa transakcyjnego.

Pracownicy EY to profesjonaliści, dla których najważniejsze są: uczciwość, szacunek i praca zespołowa. To ludzie pełni energii i entuzjazmu, nie bojący się wyzwań i odważnie realizujący swoje zadania. Dzięki możliwości nieustannego rozwoju i dążenia do sukcesu są ludźmi spełnionymi. Dzisiejszą pozycję wiodącej organizacji Ernst & Young zawdzięcza odważnemu kierownictwu oraz zaangażowaniu pracowników na całym świecie.

Swoim klientom oferują cały wachlarz usług najwyższej jakości. Mogą pochwalić się doświadczeniem w branżach tj. motoryzacja, media i rozrywka, chemia, nafta, gaz, energetyka, nieruchomości, technologia, telekomunikacja, produkty konsumenckie. Świadczą również szereg usług dla sektora rządowego i publicznego oraz ochrony zdrowia. Oferują także usługi finansowe, m.in.
z zakresu zarządzania aktywami czy bankowości i rynków kapitałowych.

 

Biuro w Katowicach

Al. Roździeńskiego 1A

Katowice, 40-202

Tel.: +48 32 760 77 00

https://www.ey.com/pl_pl

 

 

 

 

Audit, Tax and Advisory Services | Grant Thornton

 

Sieć Grant Thornton to jedna z wiodących organizacji audytorsko-doradczych na świecie. Wiedza, doświadczenie i zaangażowanie ponad 56,000 pracowników Grant Thornton dostępne są dla klientów w 140 krajach. W Polsce  firma działa od 1993 roku, realizując usługi w obszarze audytu, doradztwa i outsourcingu dla ponad 1900 klientów rocznie. Firma zatrudnia 800 osób zlokalizowanych w 8 biurach w całej Polsce. (Poznań, Warszawa, Wrocław, Katowice, Toruń, Rzeszów, Kraków)

 

Biuro w Katowicach

ul. Francuska 34

Katowice, 40-028

Tel.: +48 32 721 37 00

E-mail: kontakt@pl.gt.com

grantthornton.pl

 

 

 

 

Logo KPMG

 

KPMG jest globalną organizacją niezależnych firm świadczących usługi profesjonalne, działającą obecnie w 144 krajach i zatrudniającą ponad 236 000 pracowników w firmach członkowskich na całym świecie. W Polsce od 1990 r. świadczy usługi audytorskie i inne usługi poświadczające, usługi z zakresu doradztwa podatkowego, doradztwa biznesowego, transakcyjnego, technologicznego, księgowego oraz rachunkowego, a stowarzyszona z KPMG w Polsce kancelaria prawna KPMG Law, kompleksowe usługi prawne. Zatrudnia ponad 2000 pracowników w siedmiu biurach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

KPMG doradza polskim i międzynarodowym firmom oraz instytucjom ze wszystkich sektorów gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem bankowości, budownictwa i nieruchomości, energetyki, sektora infrastruktury, life sciences, motoryzacji, private equity, rynku dóbr konsumpcyjnych, sektora finansowego, technologii informacyjnych, mediów i telekomunikacji, transportu, spedycji i logistyki oraz sektora ubezpieczeń.

U podstaw sukcesu KPMG leżą wysoka jakość oferowanych usług oraz ludzie. Firma prowadzi szereg aktywności wspierających rozwój przedsiębiorczości w Polsce; dzieli się wiedzą i doświadczeniem z klientami, współpracuje z organizacjami biznesowymi oraz przygotowuje specjalistyczne publikacje i opracowania dotyczące różnych gałęzi gospodarki i zagadnień biznesowych.

 

Biuro w Katowicach

ul. Francuska 36

Katowice, 40-028

Tel.: +48 32 778 88 00

Faks: +48 32 778 88 10

https://home.kpmg/pl/pl/home.html

 

 

 

Praca PwC Service Delivery Center, informacje na temat pracy w PwC Service Delivery Center - Karierawfinansach.pl

PwC Service Delivery Center działa w Katowicach od 2009 roku, a w Opolu od 2016 roku. Celem firmy jest budowanie społecznego zaufania i rozwiązywanie kluczowych problemów, który realizowany jest przez wartości jakimi kieruje się firma:

  • Act with Integrity,
  • Work together,
  • Make a difference,
  • Care,
  • Reimagine the possible.

Firma wspiera kilkadziesiąt globalnych procesów w ramach sieci PwC w obszarze wsparcia audytu finansowego (Assurance), podatków od osób prawnych (Corporate Tax) czy procesów księgowych i HR (Internal Firm Services).

 

Biuro w Katowicach

ul. Chorzowska 152

Katowice, 40-101

Tel.: +48 519 505 110 / +48 519 505 340

E-mail: pl_kariera.sdc@pwc.com

https://www.pwc.pl/pl/kariera/service-delivery-center.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PricewaterhouseCoopers świadczy m.in. usługi audytowe, doradcze i podatkowe w oparciu o specjalizację branżową dla Klientów z sektora publicznego i prywatnego. Celem PwC  jest budowanie społecznego zaufania i rozwiązywanie kluczowych problemów. Sieć firm działającą w 155 krajach zatrudnia ponad 284 tys. osób, które dostarczają klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu.

W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6 tys. osób.

W strukturze PricewaterhouseCoopers w Polsce działają zespoły branżowe w takich dziedzinach gospodarki, jak: energetyka, branża metalowa i górnicza, branża chemiczna, naftowa i gazownicza, handel, nieruchomości, motoryzacja, sektor farmaceutyczny, sektor finansowy, technologia, komunikacja, media i rozrywka, transport i logistyka, sektor publiczny, sektor drzewny, papierniczy i meblarski.

 

Biuro w Katowicach

ul. Chorzowska 146

Katowice, 40-101

Tel.: +48 32 604 02 00

https://www.pwc.pl/

 

 

 

 

 

To najstarsza i największa polska organizacja skupiająca przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami. Od 1907 roku Stowarzyszenie dokłada starań, by jego członkowie odznaczali się najwyższej jakości kompetencjami i postępowali zgodnie ze standardami etyki.

W dobie globalizacji i integracji europejskiej Stowarzyszenie dzięki swoim doświadczeniom i ugruntowanej pozycji dąży do rozwijania rachunkowości i rewizji finansowej, by odzwierciedlały dokonujące się nieustannie zmiany i spełniały wymogi globalnie uznawanych standardów. Dążenie to potwierdzane jest codzienną pracą i zaangażowaniem członków Stowarzyszenia zarówno w życiu zawodowym, jak i społecznym.

Stowarzyszenie poczuwa się do odpowiedzialności za pomoc najsłabszym, by mogli oni się znaleźć w gronie najlepszych. Rozwijanie talentów wśród młodych ludzi i promocja nowych kadr poprzez umożliwienie im zdobycia gruntownej wiedzy jest jednym z podstawowych celów Stowarzyszenia. Natomiast dla tych, którzy już poznali tajniki zawiłej sztuki, jaką jest rachunkowość i rewizja finansowa, Stowarzyszenie oferuje możliwość ustawicznego doskonalenia wiedzy i zapoznawania się z najnowszymi rozwiązaniami polskimi i międzynarodowymi.

XXI wiek niesie ze sobą nowe, trudne wyzwania. Szybko zmieniające się przepisy prawa i warunki prowadzenia działalności wymagają od środowiska zawodu księgowych i finansistów ciągłego przystosowywania się. Zadania stawiane tej grupie zawodowej mają coraz bardziej interdyscyplinarny i złożony charakter. W tych nowych warunkach Stowarzyszenie reprezentuje wszystkich przedstawicieli środowiska zawodowego, pomagając im w nadążaniu za duchem czasów.

 

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce

Oddział Okręgowy w Katowicach

ul. Sokolska 3

Katowice, 40-084

Tel.: +48 32 253 89 14 / +48 32 253 87 36

E-mail: biuro@katowice.skwp.pl

https://katowice.skwp.pl/

 

 

 

 

UHY ECA

 

Grupa kapitałowa UHY ECA swoją działalność rozpoczęła w 2006 roku. Klientom oferuje kompleksowe wsparcie w rozwoju biznesu, świadcząc dla nich usługi w zakresie audytu, finansów, księgowości, doradztwa prawno-podatkowego oraz szkoleń. Za sukcesem Grupy stoi zespół ponad 150 ekspertów, działających w 6 aglomeracjach w całej Polsce. Od lat Grupa plasuje się w TOP 10 najlepszych spółek audytorskich w Polsce według prestiżowych rankingów Rzeczpospolitej.

W ramach pracy Departamentu audytu firma przeprowadza badania prawidłowości sprawozdania finansowego, ocenia system rachunkowości oraz identyfikuje obszary funkcjonowania biznesu, które wymagają usprawnienia. Ponadto firma dostarcza Klientom cennych informacji, wskazując na bieżące problemy księgowe, a także możliwości ich poprawy.

W ostatnich latach prężnie rozwija się Departament outsourcingu, wspomagający Klientów w zagadnieniach finansowo-księgowych, kadrowo-płacowych, sprawozdawczych, kontrolingowych, a także biznesowych. Przewaga rynkowa firmy realizuje się dzięki innowacyjnym rozwiązaniom informatycznym i finansowym dostosowanym do potrzeb Klientów.

Zakres usług świadczonych przez Departament prawno-podatkowy koncentruje się na bieżącym doradztwie prawno – podatkowym, przeglądach podatkowych w zakresie podatków dochodowych PIT i CIT, podatku VAT oraz podatku u źródła WHT, a także podatku od czynności cywilnoprawnych PCC. Dla Klientów firma prowadzi również doradztwo w zakresie cen transferowych i obsługę postępowań podatkowych oraz sądowych.

 

 

Biuro w Zabrzu

ul. Pawliczka 25

Zabrze, 41-800

Tel.: +48 32 376 41 40

E-mail: biuro@uhy-pl.com

uhy-pl.com