Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

PwC Day – 18 kwietnia 2011 r.

Dnia 18 kwietnia 2011 roku zostaliśmy zaproszeni na Open Day biura lokalnego PwC, podczas którego wzięliśmy udział w szkoleniach, zwiedzaniu nowej siedziby firmy oraz wielu innych atrakcjach.

Na początek usłyszeliśmy ogólnie kilka słów o firmie, a zaraz potem mogliśmy się wykazać wiedzą o podatku VAT rozwiązując Case’a przygotowanego przez eksperta zDziału Podatkowego. Po krótkiej przerwie spotkaliśmy się z pracownikami Działu Audytu, którzy również opowiedzieli nam o swojej pracy, a następnie zabrali w tour po firmie. Po zwiedzaniu wzięliśmy udział w Assessment Centre, podczas którego mieliśmy okazję wczuć się w rolę zarówno uczestnika jak i oceniającego. Kolejnym punktem programu była wycieczka piętro wyżej do Service Delivery Center, czyli jednostki PwC, która obsługuje działy audytu w krajach CEE (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry), gdzie dowiedzieliśmy się w jaki sposób PwC współpracuje z klientami zagranicznymi. Po lunchu spotkaliśmy się z Partnerem w Dziale Audytu i Usług Doradczych PwC w Katowicach, który opowiedział nam jak wygląda ścieżka kariery od praktykanta do partnera. Następnie eksperci z Działu Advisory przedstawili nam w skrócie z czym wiąże się ich praca. Na koniec przyszedł czas na rozwiązanie konkursu, który trwał przez cały nasz pobyt w PwC. Mieliśmy za zadanie odpowiedzieć na 13 pytań związanych przede wszystkim z katowickim biurem firmy. Najciekawsze z nich dotyczyły liczby drukarek i sal konferencyjnych w biurze oraz ilości wypijanej w ciągu miesiąca kawy przez pracowników. Pytania te były pretekstem do nawiązania kontaktu z pracownikami oraz swobodnej rozmowy o pracy i nie tylko. Każdy z nas otrzymał firmowe gadżety, a zwycięzcy konkursu dodatkowo nagrody specjalne.

Podczas 6 godzin spędzonych w PwC mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o firmie, porozmawiać z pracownikami poszczególnych działów i przekonać się jak wygląda ich dzień w pracy. Na pewno wynieśliśmy z tej lekcji bardzo wiele, za co pragniemy serdecznie podziękować firmie PwC, a przede wszystkim ekspertom. Podzielili się bowiem z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, udzielając zarazem wskazówek i rad, z których na pewno skorzystamy w przyszłości.

Galeria: