Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

PwC Day – 18 maj 2010

Dnia 18 maja 2010r. zorganizowaliśmy na terenie naszej uczelni spotkanie z firmą PricewaterhouseCoopers. Odbyło się ono pod hasłem PwC Day. Mieliśmy okazję wysłuchać, przeprowadzonych bardzo fachowo i merytorycznie, wykładów ekspertów z firmy PwC z każdego z 3 działów tej firmy:

  • 9.50 – 11.30 – Tax – Podatkowe skutki finansowania przedsiębiorstwa w formie pożyczek
  • 11.40 – 13.20 – Advisory – IPO – rola Doradcy w procesie upublicznienia spółki
  • 13.30 – 15.30 – Assurance – Konsolidacja Sprawozdań Finansowych w praktyce – prostymi słowami o skomplikowanym temacie

 

Oprócz tego ciekawie było także podczas przerw. Toczyliśmy swobodne rozmowy z ekspertami przy czekoladowej fontannie z owocami. Jak wszyscy wiemy czekolada poprawia nastrój, pobudza ciało i umysł, więc nasza aktywność wzrastała z godziny na godzinę. Pytań było bez liku, przyczyniły się one do ożywionej dyskusji w efekcie której najaktywniejsi dostali nagrody specjalne. Ze spotkania nikt nie wyszedł z pustym brzuchem, a tym bardziej z pustymi rękami. Każdy uczestnik warsztatu otrzymał ciekawe gadżety firmowe. Jeszcze raz pragniemy podziękować firmie PwC a przede wszystkim ekspertom, którzy poświęcili swój czas by podzielić się z nami swoją wiedzą.

Galeria: