Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

10 lecie SKNR RACHMISTRZ

Rok 2011 to jakże ważna data dla Rachmistrza. Dokładnie 10 lat temu Koło zaczęło swoją działalność, dlatego postanowiliśmy uczcić nasze urodziny poprzezzorganizowanie 5 grudnia obchodów Jubileuszu Koła.

Zaczęliśmy od warsztatów podatkowych prowadzonych przez firmę BZM Consulting . Uczestnicy mieli okazję zaznajomić się z zagadnieniami podatku od towarów i usług oraz zmierzyć się z wypełnieniem rejestrów VAT i deklaracji VAT 7.

Następnie zgromadzeni studenci wysłuchali wykładu dotyczącego zagadnień podatku odroczonego , przeprowadzonego przez przedstawicielkę Kancelarii Porad Finansowo – Księgowych dr Piotra Rojka.

Jednak najwięcej emocji przyniósł zorganizowany przez członków Koła przy współpracy Firmy Ernst & Young drużynowy konkurs z nagrodami. Do konkursu zgłosiły się 34 drużyny 3-osobowe. Po teście z rachunkowości finansowej do finału zakwalifikowało się 10 zespołów, które zmierzyły się z case study firmy Ernst & Young, jednak na podium stanęli najlepsi.

1 miejsce– Drużyna rachPACH w składzie: Aleksandra Godyń, Partycja Mrozek, Marta Oczkowicz

2 miejsce– Drużyna PrzebiegliBiegli3 w składzie : Katarzyna Palian, Jakub Młyński, Magda Krasowska

3 miejsce– Drużyna Rewidenci w skaldzie: Igor Szczotarski, Arek Fijak, Szymon Nierzędski

Zwycięzcom gratulujemy.

Zwieńczeniem wieczoru było forum z partnerami Koła, w którym wzięli udział przedstawiciele: BZM Consulting, Ernst & Young, Kancelarii Porad Finansowo – Księgowych dr Piotra Rojka, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, SAGE . Podczas forum studenci pytali o możliwość o możliwość odbycia praktyk, o charakterystykę zawodu, hobby i inne zainteresowania, uprawiane sporty, w jakim stopniu znajomość języka obcego potrzebna jest w wykonywaniu pracy oraz czy firmy finansują pracownikom kursy językowe. Wszyscy biorący udział w forum mogli spróbować pysznego tortu urodzinowego przygotowanego specjalnie na tę okazję.

Obchody urodzin i związane z nimi spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, w którym łącznie wzięło udział ponad 150 studentów.

Galeria: