Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Sukces Rachmistrzyń w Łodzi

Po sukcesach w Sopocie i Lublinie przyszedł czas na Łódź. W dniach od 19 do 21 listopada trzy przedstawicielki koła Rachmistrz: Magdalena Kapleta, Klaudia Sus, Anna Kłosowska wzięły udział w konferencji dotyczącej społecznej odpowiedzialności biznesu na Uniwersytecie Łódzkim.

Oto relacja naszych uczestniczek: Plan konferencji był niezwykle napięty, a co za tym idzie ilość zdobytej wiedzy dość znaczna. Jednym z ciekawszych tematów, o których miałyśmy okazję się dowiedzieć była rachunkowość w Lasach Państwowych. Teraz już wiemy jak ewidencjonuje się drewno w tej specyficznej jednostce 🙂 Szeroko poruszana kwestia społecznej odpowiedzialności biznesu pozwoliła nam dostrzec niezwykle istotny pozafinansowy aspekt prowadzenia przedsiębiorstwa.

Miałyśmy okazję sprawdzić naszą wiedzę w dwóch kategoriach, a mianowicie rachunkowości finansowej oraz podatkach. Wyzwaniem okazało się stworzenie sprawozdania skonsolidowanego. Test o tematyce podatkowej był niezwykle ciekawy, a po jego rozwiązaniu mogłyśmy zregenerować siły przepysznymi krówkami. 🙂

Nie sposób byłoby nie wspomnieć o grze miejskiej. Mamy szczęście, że w pobliżu nie było żadnych fotoradarów, bo z pewnością dostałybyśmy nie jeden mandat za rozwijaną prędkość. Zadaniem, które było najbardziej wymagające, okazało się stworzenie rachunku przepływów pieniężnych. Natomiast najśmieszniejsze było nakręcenie filmu o zdradzie dokonanej przez księgowego Jerzego.

Po trzech dniach intensywnej integracji i zdobywania wiedzy okazało się, że udało nam się zdobyć 3 miejsce 🙂 Z całą pewnością fakt ten dodał nam iskry do dalszego poszerzania wiedzy.

Na myśl o konferencji samoistnie pojawia się uśmiech na naszych twarzach. Niezwykle ciepłe przyjęcie prof. nadzw. dr hab. E. Śnieżek oraz Koło Rachunkowości SIGMA będzie czymś, co będziemy jeszcze długo mile wspominać. Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy za trzy jakże wspaniałe dni. 🙂