Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

XIII Ogólnopolskie Dni Rachunkowości już za nami!

XIII Ogólnopolskie Dni Rachunkowości już za nami!

 Po miesiącach intensywnych przygotowań, w dniach 4-5 kwietnia, odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu  naszego Koła – Ogólnopolskie Dni Rachunkowości.

W tym roku, po prawie trzech latach odbyły się już w formie stacjonarnej.

Podczas wydarzenia tradycyjnie miała miejsce konferencja naukowa. W tym roku jej tematem przewodnim było: „Finanse i rachunkowość w dobie zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej”.

Konkurs referatów wygrali Maciej Sobański i Wiktoria Walkowiak, natomiast II miejsce zajęli  Magdalena Blukis i Mateusz Kuliński, a III miejsce należało do Beaty Krasoń i Anety Machnio.

Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

 

Oprócz sesji referatowych uczestnicy Konferencji mogli również wysłuchać wykładów poprowadzonych przez naszych partnerów. W pierwszym dniu odbyły się warsztaty przygotowane przez PwC Polska, gdzie poruszono kwestie związane z tym jak COVID-19, zmiany klimatyczne oraz inflacja wpływają na gospodarkę, sprawozdawczość finansową i naszą pracę. W tym samym dniu swoje szkolenie miało EY Careers pt. „Zdarzenia po dacie bilansowej i ich wpływ na sprawozdanie finansowe”.

W drugi dzień konferencji uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez ING, na których poruszono dwa tematy: „Bank’s pandemic earnings gap – the surprising effects of the pandemic on bank earnings” oraz „Sprawozdawczość nadzorcza banków komercyjnych na przykładzie ING Banku Śląskiego”. UHY ECA przygotowało również dwa tematy warsztatów, pierwszy z nich o dokumentacji podatkowej w cenach transferowych, a drugi o kryptowalutach i podatkach z nimi związanych.

Ostatni z wykładów pt. „Nowoczesna rachunkowość a próba kwalifikacji zdarzeń przyszłych” został poprowadzony przez przedstawiciela KPMG.

Co więcej, poza konkursem referatów UHY ECA przeprowadziło konkurs wiedzy, którego laureatami zostali:

I MIEJSCE: Dominika Chmielewska

II MIEJSCE: Wiktoria Walkowiak

III MIEJSCE: Marcelina Kubaczka

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie dziękujemy naszym Partnerom: PwC Polska, KPMG, Wydawnictwo Rachunkowość, SKWP oddział Okręgowy w Katowice, UHY ECA, EY Careers, ING Polska, Deloitte, Grant Thornton oraz Cima Polska za wsparcie merytoryczne wydarzenia, a także ufundowanie nagród rzeczowych.

Dziękujemy także Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce i miastu Katowice za objęcie wydarzenia patronatem honorowym oraz ufundowanie nagród rzeczowych.

Podziękowania kierujemy także do serwisu kariera w Finansach, które objęło patronat medialny nad wydarzeniem i do Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach za możliwość organizacji wydarzenia w murach uczelni.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i widzimy się za rok!