Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

III edycja – 2012

III OGÓLNOPOLSKIE DNI RACHUNKOWOŚCI

 

Kilka miesięcy przygotowań, nieprzespanych nocy, potem 3 dni na pełnych obrotach, a w efekcie niezliczone ilości zdjęć i niezapomniane wspomnienia. Tak pokrótce można by opisać zakończone już III ODR.

 

Tegoroczny konkurs odbył się przy wsparciu kilku niewątpliwych osobistości, gdyż patronat nad tym wydarzeniem objął Prorektor ds. Edukacji prof. UE dr hab. Wojciech Dyduch oraz Prezydent Miasta Katowice . Nie zabrakło także sponsorów – najważniejszym była firma Ernst & Young, fundująca zwycięzcom główną nagrodę – miesięczne praktyki w biurze w Katowicach lub Krakowie oraz firma BZM Consulting z Katowic, która nagrodziła najlepszych kosztownymi nagrodami rzeczowymi. Ponadto wspierali nas: Wydawnictwo Rachunkowość i Gofin, SkwP oraz Mieszko.

 

Zainteresowanie Dniami Rachunkowości z roku na rok cieszy się niesłabnącą popularnością. W tegorocznej edycji w zmaganiach o główną nagrodę wzięło udział 10 drużyn 3-osobowych z takich miast jak: Gdańsk, Kraków, Legnica, Rzeszów, Sopot i Szczecin.

 

Do zadań konkursowych, z którymi musiały zmierzyć się trzyosobowe drużyny, należały:

• Case Study dotyczący MSR i MSSF przygotowany przez firmę Ernst & Young
• Case Study badający poziom wiedzy uczestników z zakresu CIT , przeprowadzony przez firmę BZM Consulting.

 

Oprócz niewątpliwego wysiłku intelektualnego, na uczestników czekała również spora dawka atrakcji, m.in. wycieczka do Browaru Tyskiego Z kolei wieczór zakończony był imprezą integracyjną w klubie COOLER , podczas której uczestnicy, jak i organizatorzy mieli okazję zregenerować siły przed czekającym ich, pełnym nowych wyzwań dniem.

 

Wysoki poziom merytoryczny, wyrównana i zacięta walka, podium zdominowane przez Pomorze, a przede wszystkim świetna zabawa, nowe „kontakty zewnętrzne” i mile spędzony czas, który łączył w sobie przyjemne z pożytecznym – naukę i zabawę jednocześnie . To wszystko charakteryzowało III Ogólnopolskie Dni Rachunkowości. Co czeka nas w kolejnej edycji? O tym przekonamy się już za rok!

 

Zwycięzcy Case study Ernst & Young: 

1. Audytor III, Sopot
2. Audytor II, Sopot
3. Brygada RR, Szczecin

Zwycięzcy Case study BZM Consulting: 

1. Audytor I, Sopot
2. Brygada RR, Szczecin
3. Audytor II, Sopot

 

Zwycięzcom gratulujemy!