Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

IV edycja 2018/2019

IV EDYCJA OLIMPIADY „ZOSTAŃ RACHMISTRZEM”

 

 

 

W piątek, 9 listopada 2018r. w murach naszej uczelni odbyła się IV edycja Olimpiady „Zostań Rachmistrzem” dla uczniów szkół średnich. Konkurs został zorganizowany przez członków Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości „Rachmistrz” działającego przy Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pod opieką mgr Łukasza Bieleckiego.

 

Wydarzenie z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem – ponownie gościliśmy rekordową liczbę drużyn. W tegorocznej edycji Olimpiady udział wzięło aż 57 dwuosobowych zespołów! Odwiedziły nas szkoły średnie z Żywca, Tychów, Bielska-Białej, Bytomia, Pszczyny, Jastrzębia-Zdroju, Chorzowa, Wodzisławia Śląskiego, Sosnowca, Gliwic, Raciborza, Rudy Śląskiej, Piekar oraz Tarnowskich Gór.

 

Uczestnicy naszej Olimpiady zmierzyli się z testem opracowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oddział w Katowicach, a także z zadaniami case study utworzonymi przy współpracy z firmą PwC.

Uczniowie wraz z opiekunami podczas prezentacji mieli okazję zapoznać się z działalnością Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, dowiedzieć się w jaki sposób działa Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości „Rachmistrz”, a także wziąć udział w wykładzie firmy PwC SDC pt. „Bariery komunikacyjne a międzynarodowe środowisko pracy, czyli jak odnaleźć się w dzisiejszym biznesie”. Najaktywniejsi słuchacze zostali wyróżnieni przez firmę i nagrodzeni upominkami.

 

Mimo wymagających zadań wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy i szeroką znajomością wybranych zagadnień z zakresu rachunkowości.

Na podstawie zdobytych punktów w obydwu etapach konkursu na podium stanęły trzy drużyny, a kolejnych pięć zostało wyróżnionych.

 

I miejsce – Wiktoria Białoń i Marcelina Macher (ZSE w Bielsku-Białej)

II miejsce – Patrycja Szweda i Sandra Marek (ZSE w Wodzisławiu Śląskim)

III miejsce – Marzena Komuda i Karolina Bluj (CEEH w Tarnowskich Górach)

 

Wyróżnienia:

Szymon Laszczak i Dawid Krysiak (ZSE w Bielsku-Białej)

Mateusz Kościelny i Dawid Michalski (PZS w Pszczynie)

Izabela Czarnik i Domina Stwora (ZSE w Bielsku-Białej)

Karolina Koj i Katarzyna Banasik (CKZiU w Chorzowie)

Anna Mrozek i Jagoda Błatoń (ZSE w Wodzisławiu Śląskim)

 

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Dziękujemy Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Katowicach oraz firmom: PwC, PwC SDC, Arcelor Mittal oraz Wydawnictwo Rachunkowość, które zdecydowały się wesprzeć nas w organizacji tego wydarzenia poprzez pomoc merytoryczną oraz ufundowanie nagród dla uczestników olimpiady.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, ich opiekunom oraz sponsorom. Zapraszamy za rok!