Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

VI edycja – 2015

VI OGÓLNOPOLSKIE DNI RACHUNKOWOŚCI

 

VI Ogólnopolskie Dni Rachunkowości odbyły się w dniach 8-10 kwietnia 2015 roku. W tym czasie drużyny z różnych miast m. in. zmierzyły się w dwóch konkursach i grze miejskiej a także wzięły udział w imprezie. Wszyscy jak zawsze dobrze się bawili i bogatsi o nowy bagaż doświadczeń wrócili na swoje macierzyste uczelnie.

 

Konkursy:

8 kwietnia – Konkurs zorganizowany przez członków ACCA

Pierwszy z konkursów został zorganizowany przez członków Association of Chartered Certified Accountants.  ACCA to międzynarodowa organizacja zrzeszająca specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach jako jednej z niewielu uczelni w Polsce istnieje możliwość wyboru ścieżki kształcenia która posiada akredytację ACCA. Konkurs obejmował wiedzę z zakresu audytu wewnętrznego i  jego otoczenia (ryzyko, system kontroli wewnętrznej).

 

9 kwietnia 2015 – Case Study Firmy Ernst & Young

Drugiego dnia przyjezdni uczestniczyli w Case Study przygotowanym przez Firmę Ernst & Young – międzynarodowy koncern świadczący profesjonalne usługi doradcze i audytorskie z główną siedzibą w Londynie. Uczestnicy zmierzyli się z przykładowym zadaniem z życia audytora, dzięki czemu mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktycznym zadaniu. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody.

 

10 kwietnia 2015 – Case Study Firmy BZM Consulting

W ostatnim dniu VI Dni Rachunkowości uczestnicy zmagali się z Case Study zorganizowanym przez BZM Consulting Sp. z o.o. – biuro rachunkowe z siedzibą w samym centrum Katowic. Spotkanie z Firmą BZM Consulting sprawdziło praktyczne umiejętności uczestników z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością szerokiej gamy ustaw ( m.in. Ustawa z dnia 11.03.2004 o podatku od towarów i usług; Ustawa z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych) a także Rozporządzeń Ministra Finansów (m.in. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 3.12.2013 w sprawie wystawiania faktur; Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26.08.2003 w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów). Specjaliści z BZM Consulting po zapoznaniu się z rozwiązaniami zaproponowanymi przez Drużyny i wybrali 3 najlepsze, którym wręczyli wartościowe nagrody.

 

Gra miejska

Gra miejska jest już tradycją Dni Rachunkowości organizowanych przez Koło RACHMISTRZ. Tym razem uczestnicy mieli okazję zmierzyć się między sobą w turnieju, którego motywem przewodnim był nieodłącznie związany z naszym miastem i regionem węgiel. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody

 

Noclegi:

Uczestnicy VI Dni Rachunkowości nocowali w Hotelu Rynek 7.

 

VI DNI RACHUNKOWOŚCI ZAKOŃCZYŁY SIĘ ROZDANIEM NAGRÓD I WSPÓLNYMI ZDJĘCIAMI, A NASI TEGOROCZNI GOŚCIE WYRAZILI CHĘĆ UCZESTNICTWA W PRZYSZŁOROCZNYCH VII DNIACH RACHUNKOWOŚCI, NA KTÓRE WSZYSTKICH MŁODYCH ADEPTÓW SZTUKI KSIĘGOWANIA SERDECZNIE ZAPRASZAMY!