Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

I edycja – 2010

I OGÓLNOPOLSKIE DNI RACHUNKOWOŚCI

 

W dniach 12-14 kwietnia 2010 r. nasze Koło zorganizowało I Ogólnopolskie Dni Rachunkowości – Rachunkowe Igrzyska Olimpijskie ! Swoją obecnością zaszczycili nas goście z Rzeszowa, Krakowa, a nawet z Sopotu.

W dniu przyjazdu zaplanowaliśmy naszym nowym znajomym zwiedzanie Browaru Tyskiego, a później wspólną kolację.

Całkowicie zintegrowani mogliśmy drugiego dnia rozpocząć zmagania umysłowe. Nasi uczestnicy odlecieli balonem, zmierzyli się w zapasach, wypróbowali swoją celność, pobiegali trochę przekazując pałeczkę następnym, a wszystko to w sposób księgowy.
Nie lada wyzwaniem było rozwiązanie Case Study zorganizowanego przez firmę Ernst & Young. Jak przystało na przyszłych księgowych i biegłych rewidentów nasi uczestnicy wyszli także i z tej konkurencji obronną ręką.
Na szczególną uwagę zasługują zapasy z ekspertami Akademii Ekonomicznej. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Naszym wspaniałym wykładowcom, którzy zgodzili się wziąć udział w tym wydarzeniu: Pani prof. dr hab. Halina Buk, Pani prof. AE dr hab. Maria Smejda, Pani dr Anna Kuzior, Pani dr Magdalena Wójcik-Jurkiewicz.
Jak wiadomo każde Igrzyska kończą się maratonem, tak też było i w naszym przypadku. Nasi drodzy goście biegali, rozwiązując rachunkowe łamigłówki, a przede wszystkim dobrze się bawiąc.
Najlepszą drużyną okazała się drużyna z Krakowa w składzie: Hanna Konieczny, Paweł Knop, Krystian Dratwa. Każde zwycięstwo trzeba uczcić, więc udaliśmy się do Oka Miasta, gdzie w luźnej atmosferze kontynuowaliśmy międzyuczelnianą integrację.
Następnego dnia spotkaliśmy się z przedstawicielką firmy PricewaterhouseCoopers podczas szkolenia miękkiego dotyczącego wystąpień publicznych. Po szkoleniu można było wykorzystać nowo nabyte umiejętności i zaprezentować wcześniej przygotowany referat.
Rachunkowe Igrzyska Olimpijskie powoli dobiegały końca. Jeszcze tylko kilka pamiątkowych zdjęć i zaczęliśmy się żegnać.
Rozstaliśmy się w miłej atmosferze wiedząc, że spotkamy się jeszcze w przyszłości nie tylko na Facebooku.