Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Rachunkowość Warta Poznania 2018

W dniach 16-18 maja 2018r. członkinie SKNR Rachmistrz Bożena Kiczmer oraz Natalia Słonka miały przyjemność uczestniczyć w VIII Ogólnopolskiej Konferencji  Rachunkowość  Warta  Poznania w siedzibie SKWP w Poznaniu organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości KONTO.

Pierwszego dnia dziewczyny wygłosiły swój referat pt. „Wartość informacyjna raportu CSR na podstawie spółki PORTA KMI Poland” oraz wzięły udział w case study firmy Lorenz, w którym zajęły 3 miejsce, oraz w case study firmy 4Audyt, w którym zwyciężyły. Wieczorem miały okazję zintegrować się z uczestnikami Konferencji w parku rozrywki nad Jeziorem Maltańskim oraz na kręglach.

Drugiego dnia oprócz wystąpień uczestników Konferencji odbyło się case study firmy RSM, w którym nasze reprezentantki zajęły 2 miejsce  oraz case study firmy PwC. Dziewczyny miały także okazję wysłuchać kilku wystąpień, a wieczór spędziły na zwiedzaniu stadionu w Poznaniu oraz na wspólnej zabawie w klubie karaoke.

Ostatniego dnia odbył się Wielki Finał konkursu wiedzy o rachunkowości, do którego zakwalifikowało się 5 najlepszych drużyn, w tym także nasze Rachmistrzynie. Mimo stresu związanego z ustną formą konkursu dziewczyny dały z siebie wszystko i zajęły 2 miejsce.

Serdecznie dziękujemy Studenckiemu Kołu Naukowemu Rachunkowości KONTO za trzy dni pełne wrażeń, profesjonalną organizację oraz niesamowitą atmosferę!

Dziewczyną gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!