VII Edycja Olimpiady Zostań RachMistrzem

W ubiegły poniedziałek 08.11.2021 odbyła się VII edycja Olimpiady Zostań Rachmistrzem. J

Konkurs rozpoczęliśmy od powitania uczestników. Głos zabrał między innymi dr hab. Andrzej Krystian Piosik, prof. UE Kierownik Katedry Rachunkowości, Dziekan Wydziału Finansów a także dyrektor SKwP oddział Katowice Pan mgr Marcin Tatoj.

Uczestnikom Olimpiady została także przybliżona istota organizacji CIMA, o której odpowiedziała ambasadorka CIMA Julia Dzida.

W tegorocznej edycji do pierwszego etapu przystąpiło 39 drużyn dwuosobowych, które zmierzyły się z zadaniami testowymi dotyczących podstaw rachunkowości finansowej.

W drugim etapie 5 najlepszych drużyn rozwiązywało zadania typu case study przygotowanymi przez członków naszego koła.

Mimo zaciętej rywalizacji wyłoniono 3 najlepsze drużyny:

Koty Rachunkowości (Alicja Godziek, Michalina Studnik)

Kappa-K (Jakub Barański, Jonatan Szefer)

Eta-K (Maria Rutka, Natalia Przybylska)

Wyróżniona została także nazwa drużyny : Zbilansowane dziewczyny ( Monika Grobosz, Anna Staroch) za kreatywność w nazwaniu zespołu.

Po zmaganiach z testem i zadaniami uczniowie mogli wysłuchać wykładu przeprowadzonego przez PWC Service Delivery Center dotyczącego Barier Komunikacyjnych w pracy w środowisku międzynarodowym.

Dziękujemy wszystkim, którzy ufundowali nagrody przewidziane dla zwycięzców konkursu, a także tym, którzy wsparli nas  podczas organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce – oddział w Katowicach za objęcie naszej Olimpiady Patronatem Honorowym, a także przekazane nagrody. Dziękujemy ponadto firmom PwC SDC, PwC, Wydawnictwu Rachunkowość, Miastu Katowice, Centrum Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego ,organizacji CIMA – za przygotowanie nagród dla zwycięzców.

Podziękowania składamy wszystkim uczestnikom, opiekunom, a także pani Iwonie Franczak opiekun naszego koła za wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!