Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

V Olimpiada Zostań Rachmistrzem

 

Serdecznie zapraszamy na V Olimpiadę Zostań Rachmistrzem!!

Olimpiada odbędzie się  8 listopada 2019r. w godzinach 9:00-15:00 (godziny mogą ulec niewielkim zmianom) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, przy ulicy 1 Maja 50, 40 – 287 Katowice, skierowany jest głównie dla uczniów kierunków związanych z rachunkowością i ekonomią, niemniej jednak udział w niej mogą wziąć także inni uczniowie. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 7 października 2019r. poprzez przesłanie skanu karty zgłoszeniowej dołączonej do Regulaminu.

Konkurs przeznaczony jest dla dwuosobowych zespołów i będzie składał się z dwóch części: testu oraz zadania sytuacyjnego. Zadania konkursowe rozwiązywane są zespołowo.

Zakres tematyczny obejmuje podstawy rachunkowości finansowej oraz regulacje zawarte w Ustawie o Rachunkowości i ustawie o VAT. Ponadto zarówno dla opiekunów jak i samych uczestników przewidujemy zajęcia warsztatowe przeprowadzone przez naszych sponsorów.

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania prosimy kierować na adres: rachmistrz@uekat.pl

Niezmiernie cieszymy się, iż wydarzenie to cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Przypominamy także, że celem Konkursu jest pogłębianie i rozwijanie wiedzy z zakresu rachunkowości oraz popularyzacja rachunkowości jako dziedziny wiedzy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Maksymalna ilość drużyn, które może zgłosić jedna szkoła – 5 drużyn.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

 

Regulamin: REGULAMIN-OLIMPIADY