Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Rachunkowość Warta Poznania 2019

W dniach 15-17 maja 2019 roku odbyła się IX Ogólnopolska Konferencja „Rachunkowość Warta Poznania”.

Tym razem tematem konferencji było „Oblicza raportowania w biznesie – co, komu, jak?”.

Nasze reprezentantki – Martyna Pilarska oraz Katarzyna Struzik – już pierwszego dnia wygłosiły swój referat pt.: „Współczesne raportowanie w oczach księgowych – przykłady oraz ocena rozwiązań wprowadzonych prze ustawodawcę”, w którym poruszyły takie zagadnienia jak Jednolity Plik Kontrolny, schematy podatkowe oraz elektroniczne sprawozdania finansowe. Tego dnia odbyły się także pierwsze zmagania konkursowe z wiedzy o rachunkowości, a nasze członkinie miały okazję uczestniczyć w obchodach 15-lecia Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości „Konto”. Zwieńczeniem dnia były wspólne kręgle.

Drugiego dnia nastąpił ciąg dalszy sesji referatowych oraz zmagań konkursowych. Tego dnia studenci z całej Polski integrowali się również na laserowym paintballu oraz wspólnym karaoke.

Trzeci – ostatni dzień konferencji – przyniósł zwieńczenie konkursowych zmagań uczestników. Miło nam poinformować, że nasze reprezentantki zakwalifikowały się do finałowej piątki w konkursie z wiedzy z rachunkowości, w którym uplasowały się na III miejscu, a zaprezentowany przez nie artykuł został nagrodzony I miejscem w konkursie referatów!

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantkom oraz dziękujemy Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości „Konto” za wyjątkowe trzy dni! Życzymy dalszych sukcesów oraz kolejnych wspaniałych lat wspólnej pracy!