Take part in the prestigious international project!

[ENG]

Take part in the prestigious international project!

Katowice Entrepreneurship Summer Academy of Video Games

Management Theory Department

Katowice Entrepreneurship Summer Academy of Video Games is aimed at those with an entrepreneurial interest in Video Game Development. The Summer Academy is organized by Management Theory Department and it will be focused on identifying innovative solutions that will enhance the probability of successful market entry with own video game start-up. The program is designed to guide the participants through the whole process of validation, development and presentation of their own ideas. It will be a highly interactive training with a series of hands-on activities, practical workshops and exercises, where the participants will have the opportunity to be in touch with international professionals in the field of Game Development.

• Develop business ideas and design your own video game start-up
  • Advance your experience as an entrepreneur
  • Upgrade your skills, competences and knowledge
  • Prototype your ideas through interactive workshops
  • Win funding for your own start-up!

Free accommodation, meals, travel bursaries and great networking!

* applications are subject to evaluation and selection

JOIN US!

more info: http://startify7.eu/katowice

[PL]

Weź udział w prestiżowym międzynarodowym projekcie!

Katowice Entrepreneurship Summer Academy of Video Games

Katedra Teorii Zarządzania

Katowice Entrepreneurship Summer Academy of Video Games to projekt, mający na celu identyfikację innowacyjnych rozwiązań, które zwiększą szansę na założenie własnego start-up i osiągnięcie sukcesu na rynku gier video. Projekt realizowany przez Katedrę Teorii Zarządzania, to dwutygodniowy program wykładów i interaktywnych warsztatów, opartych o praktyczne ćwiczenia, który został zaprojektowany przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii i rozwiązań, które oferuje obiekt CNTI Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Letnia Akademia to świetna okazja na zdobycie wiedzy, kompetencji i umiejętności potrzebnych do realizacji własnego pomysłu na innowacyjny start-up w branży gier. Letnia Akademia Przedsiębiorczości to także szansa na skorzystanie z wiedzy i doświadczenia międzynarodowych ekspertów w dziedzinie Game Development.

• Rozwiń swój pomysł na biznes i zaprojektuj własny start-up

• Zwiększ swoje umiejętności, kompetencje, wiedzę oraz przedsiębiorcze myślenie

• Weź udział w profesjonalnych, międzynarodowych, interaktywnych warsztatach

• Wygraj finansowanie dla własnego pomysłu!

Zapewniamy darmowe zakwaterowanie, wyżywienie, częściowy zwrot kosztów dojazdu oraz budowanie sieci kontaktów społecznych we wspaniałej atmosferze!

* aplikacje podlegają ocenie i selekcji

DOŁĄCZ DO NAS I APLIKUJ JUŻ DZIŚ!

więcej informacji: http://startify7.eu/katowice