Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Rachunkowość – nauka, praktyka, dydaktyka”

W dniach 22 – 23 kwietnia 2015 odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa na Uniwersytecie Szczecińskim. Organizatorami byli członkowie Koła Naukowego Rachunkowości „Storno”. Tegoroczna konferencja przebiegała pod hasłem:  „Rachunkowość – nauka, praktyka, dydaktyka”.

Konferencja została poprzedzona konkursem wiedzy o rachunkowości pt. „Liderzy Rachunkowości”, który miał miejsce 22 kwietnia. Uczestniczyli w nim nie tylko studenci, ale także uczniowie szkół średnich. Po zakończonych zmaganiach intelektualnych organizatorzy zadbali o możliwość zwiedzania miasta dla gości z całej Polski. Wieczorem wszyscy mieli okazję spotkać się na imprezie integracyjnej.

Drugiego dnia odbyła się konferencja podzielona na dwie sesje referatowe. Zaprezentowano artykuły z zakresu rachunkowości, audytu i podatków. Naszą uczelnię reprezentowało sześć osób w składzie: Monika Karczewska, Zuzanna Dziwoki, Michał Cybulski, Krzysztof Ciesielski, Krzysztof Podgórski i Marcin Parusel.

Przed ogłoszeniem wyników konkursu wystąpili sponsorzy. Przedstawiciel Pekao SA  opowiedział o możliwościach płatności za pomocą smartfona, zaś członkini SKwP przeprowadziła krótki wykład na temat: „Blaski i cienie życia księgowego”.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie konferencji i możliwość odwiedzenia pięknego Szczecina 🙂