10 lecie SKNR RACHMISTRZ

Rok 2011 to jakże ważna data dla Rachmistrza. Dokładnie 10 lat temu Koło zaczęło swoją działalność, dlatego postanowiliśmy uczcić nasze urodziny poprzezzorganizowanie 5 grudnia obchodów Jubileuszu Koła.

Zaczęliśmy od warsztatów podatkowych prowadzonych przez firmę BZM Consulting . Uczestnicy mieli okazję zaznajomić się z zagadnieniami podatku od towarów i usług oraz zmierzyć się z wypełnieniem rejestrów VAT i deklaracji VAT 7.

Następnie zgromadzeni studenci wysłuchali wykładu dotyczącego zagadnień podatku odroczonego , przeprowadzonego przez przedstawicielkę Kancelarii Porad Finansowo – Księgowych dr Piotra Rojka.

Jednak najwięcej emocji przyniósł zorganizowany przez członków Koła przy współpracy Firmy Ernst & Young drużynowy konkurs z nagrodami. Do konkursu zgłosiły się 34 drużyny 3-osobowe. Po teście z rachunkowości finansowej do finału zakwalifikowało się 10 zespołów, które zmierzyły się z case study firmy Ernst & Young, jednak na podium stanęli najlepsi.

1 miejsce- Drużyna rachPACH w składzie: Aleksandra Godyń, Partycja Mrozek, Marta Oczkowicz

2 miejsce- Drużyna PrzebiegliBiegli3 w składzie : Katarzyna Palian, Jakub Młyński, Magda Krasowska

3 miejsce- Drużyna Rewidenci w skaldzie: Igor Szczotarski, Arek Fijak, Szymon Nierzędski

Zwycięzcom gratulujemy.

Zwieńczeniem wieczoru było forum z partnerami Koła, w którym wzięli udział przedstawiciele: BZM Consulting, Ernst & Young, Kancelarii Porad Finansowo – Księgowych dr Piotra Rojka, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, SAGE . Podczas forum studenci pytali o możliwość o możliwość odbycia praktyk, o charakterystykę zawodu, hobby i inne zainteresowania, uprawiane sporty, w jakim stopniu znajomość języka obcego potrzebna jest w wykonywaniu pracy oraz czy firmy finansują pracownikom kursy językowe. Wszyscy biorący udział w forum mogli spróbować pysznego tortu urodzinowego przygotowanego specjalnie na tę okazję.

Obchody urodzin i związane z nimi spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, w którym łącznie wzięło udział ponad 150 studentów.

Galeria: