I edycja 2015/2016

Konkurs „Zostań Rachmistrzem”

Dnia 9 marca 2016r. w CINiBA odbył się organizowany przez SKNR „Rachmistrz” konkurs pt. „Zostań Rachmistrzem” skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy przyjechali do nas z różnych miast i to nie tylko okolicznych. Gościliśmy osoby ze szkół w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Tychów, Rudy Śląskiej, Gliwic, Raciborza, Jastrzębia Zdroju, Bielska Białej, Wodzisławia Śląskiego i Cudzynowic.

Konkurs uroczyście otworzył prof. UE dr hab. Józef Pfaff, kierownik Katedry Rachunkowości. Po powitaniu i krótkim zapoznaniu się z działalnością naszego koła, uczniowie musieli zmierzyć się z testem oraz zadaniem sytuacyjnym przygotowanym przez koło we współpracy z jego opiekunką. Obszar tematyczny obejmował regulacje Ustawy o rachunkowości.

W ramach atrakcji uczestnicy konkursu oraz ich nauczyciele zostali oprowadzeni po CINiBA. Mieli szansę poznać wszystkie walory oraz skarbnicę wiedzy, która się tam kryje. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w grze symulacyjnej o tematyce finansowej, w której wykazali wiele zaangażowania Na zakończenie zaprezentował się nasz główny sponsor – Arcelor Mittal.

Najlepsi w konkursie okazali się:

I miejsce: Justyna Różańska, Robert Kozik (ZSE Bielsko Biała)

II miejsce: Katarzyna Leśniewska, Weronika Różycka (ZSR Cudzynowice)

III miejsce: Monika Sobota, Karina Dąbrowska (CKZiU Gliwice)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, ich opiekunom oraz sponsorom. Zapraszamy za rok

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>