IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa w Krakowie już za nami!

W dniach 26-28 listopada 2014 w Krakowie odbyła się IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rachunkowości. Organizatorzy – Koło Naukowe Rewizji Finansowej „Audyt” – tegoroczną konferencję opatrzyli hasłem przewodnim pt.: „Praktyczny wymiar rachunkowości – podatki, rewizja, manipulacje”.

Harmonogram konferencji wypełniony był przede wszystkim trzema referatowymi sesjami, na których uczestnicy poruszali takie tematy jak edukacja przedmiotów rachunkowych przy użyciu nowoczesnych technik, rewizja finansowa jednostek sektora finansów publicznych, czy – jak nasi Rachmistrze Krzysiek i Michałopodatkowanie podatkiem dochodowym osób fizycznych.

W przerwach między sesjami – poza możliwością poznania ciekawych ludzi oraz napicia się gorącej kawy czy herbaty – uczestnicy zmagali się z zadaniami opracowanymi przez firmy z sektora finansów: EY, gdzie naszym „przystojniakom” udało się domknąć podium oraz State Street. Dziedzinami, w których trzeba było wykazać się niemałą wiedzą były audyt, doradztwo inwestycyjne oraz zaawansowana księgowość.

Po ciężkim dniu na uczestników czekały liczne atrakcje wieczora i nocy. W grze typu „escape the room” zamknięci w piwnicach miejsca o nazwie „Locked Up” referenci musieli w ciągu 60 minut znaleźć wszystko, co pozwoliłoby im się wydostać – i oczywiście w końcu uciec z potrzasku. Na amatorów spacerów po świeżym powietrzu czekała gra miejska, w której należało wypełnić postawione przed zespołami zadania. Bardziej rozśpiewani uczestnicy mieli możliwość wykazania się na karaoke, nie brakło również okazji do wykazania się umiejętnościami tanecznymi.

Gospodarze z krakowskiego „Audytu” zapewnili referentom wszystko, co pozwoliło im poczuć się jak u siebie w domu. Poza aspektami naukowymi m.in. pyszne obiadki (czasami nawet 2 dziennie :p), oprowadzanie po Krakowie i absolutny brak nudy sprawiły, że niektórym naprawdę nie chciało się wracać do swoich Alma Mater.

Michał Cybulski, Krzysiek Ciesielski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>