Studencie…Sesja is coming! – Spotkanie Gospodarcze

Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach serdecznie zaprasza wszystkich studentów, absolwentów śląskich uczelni oraz inne osoby zainteresowanych przedsiębiorczością i samorozwojem na XXVII Spotkanie Gospodarcze pt.

„Studencie…Sesja is coming!”

Całe życie uczymy się. Czy na pewno dobrze to robimy? Czy wiemy jak uczyć się w efektywny sposób? Studenci przed sesją próbują różnych metod aby przygotować się do zbliżających egzaminów. Przeważnie próbują nauczyć się ogromnego materiału w przeciągu kilku dni. Czy jest to możliwe? Celem spotkania jest pokazanie, że można uczyć się szybko i efektywnie – jeśli tylko wiemy jak się do tego zabrać. Może nauka stanie się dla Ciebie dobrą zabawą i okaże się nie taka nudna?

Jest to niezwykłe dwudniowe wydarzenie, w ramach którego słuchacze poznają zagadnienia dotyczące efektywnych sposobów nauki zarówno podczas panelu dyskusyjnego, jak również pod względem praktycznym – w czasie warsztatów.

1)       PANEL DYSKUSYJNY

Kiedy? 15 stycznia 2015 r. w godz. 18:00 – 20:00

Gdzie? Aula Multimedialna Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach przy ul. Opolskiej 15.

Na XXVII Spotkaniu Gospodarczym spotkasz ekspertów w dziedzinie efektywnego nauczania. Swoją wiedzą na panelu dyskusyjnym podzielą się z nami:

• Anna Falisz – specjalista ds. żywienia,  prowadzi Centrum Edukacji Żywności i Sportu
  • Wojciesz Zawisz – trener, konsultant i coach. Pierwszy Polak posiadający akredytację ThinkBuzan (twórcy techniki mindmappingu, uprawniającą do prowadzenia warsztatów z mindmappingu
  • Grzegorz Lisek – trener nauki szybkiego czytania, współwłaściciel Centrum Szkoleniowego Red Point
    w Dąbrowie Górniczej

Na spotkaniu dowiesz się m.in.:

• Czy każdy potrafi się uczyć? Czy też powinniśmy się najpierw nauczyć w jaki sposób się uczyć?
  • Co pomaga w uczeniu się? Jakie techniki?
  • Czy każdy uczy się w ten sam sposób?
  • Czy dieta i sposób odżywania się ma wpływ na naszą pamięć?
  • Czy suplementy diety zażywane przed egzaminami mają wpływ na pracę mózgu? Czy warto je brać?
  • Co to są mapy myśli i jak je stosować?
  • Czy szybkie czytanie sprawia, że szybciej przyswajamy wiedzę?
  • Czy istnieje sposób na tworzenie dobrych notatek?

Spotkanie poprowadzi Paweł Gierczak – Członek Forum Młodych RIG w Katowicach

2)       WARSZTATY

Kiedy? 16 stycznia 2015 r. w godz. 17:00-19:00

Gdzie? Sala Piaskowa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach przy ul. Opolskiej 15.

Warsztaty poprowadzi Wojciech Zawisz – trener, konsultant i coach. Pierwszy Polak posiadający akredytację ThinkBuzan (twórcy techniki mindmappingu, uprawniającą do prowadzenia warsztatów z mindmappingu.

Rejestracja na stronie: http://bit.ly/XXVII_SG

Zgłoszenia przyjmujemy do 14.01.2015 do godz. 23:59.

Decyduje kolejność zgłoszeń – lista uczestników zostanie zamknięta wcześniej w przypadku wyczerpania wolnych miejsc.

Dodatkowe informacje i szczegóły Spotkania Gospodarczego dostępne są u koordynatora projektu:

Małgorzata Śmiech

tel. kom.: +48 663 029 194

e-mail: msmiech@rig.katowice.pl

*   *   *

Spotkania Gospodarcze odbywają się cyklicznie w formie warsztatów, konferencji i seminariów. Skierowane są do młodych ludzi, którzy są zainteresowani tematyką przedsiębiorczości. Dzięki praktycznym poradom zapraszanych gości, którzy są związani ze światem biznesu i gospodarki, Forum Młodych RIG pragnie wskazać studentom drogę do kariery i prowadzić ich na ścieżkę sukcesu zawodowego. Spotkania Gospodarcze są zaplanowane w cyklu comiesięcznych konferencji w całym roku akademickim 2014/2015.