Policz się z rachunkowością – OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z RACHUNKOWOŚCI

Progress Accounting Competition organizowany jest przez Studenckie Koło Naukowe Finansów i Rachunkowości PROGRESS z Uniwersytetu Łódzkiego. Skierowany jest on do wszystkich studentów uczelni wyższych w całej Polsce. PAC to konkurs z rachunkowości tworzony przez studentów i z myślą o nich. Uczestnicy mają niebywałą okazję zmierzenia się z zadaniami przygotowanymi przez największe firmy będące partnerami projektu i wcielenia się w rolę prawdziwego finansisty. Działania te mają pomagać uczestnikom stawiać pierwsze kroki w ich zawodowej karierze poprzez dostęp do praktyk oraz szkoleń, które w przyszłości na pewno zaowocują wieloma sukcesami.

Przy współpracy z SKNR Rachmistrz SKN PROGRESS dnia 16 grudnia zorganizowało stoisko promujące konkurs. Dla studentów, którzy nie zdołali się zapoznać z zasadami PAC, publikujemy harmonogram i zakres merytoryczny.

Zakres merytoryczny:

Część teoretyczna

Ustawa o rachunkowości, podatek dochodowy od osób fizycznych, prawo gospodarcze.

Część praktyczna

Zakres z poprzedniego etapu, analiza wskaźnikowa, rachunek kosztów, sprawozdawczość, podatek dochodowy od osób prawnych.

Finał

Zakres z poprzednich etapów, MSR/MSSF, elementy rachunkowości zarządczej, Ustawa o biegłych rewidentach, Ustawa o VAT.

Progress Accounting Competition VI składa się z czterech etapów:

Data: 01.12.2014r. – 18.01.2015r.

Miejsce: www.pac.org.pl

Opis: Zainteresowani mogą rejestrować swoje trzyosobowe drużyny za pomocą strony internetowej konkursu.

Część teoretyczna

Data: 19.01.2015r. – 15.02.2015r.

Miejsce: www.pac.org.pl

Opis: Drużyny rozwiązują przygotowany przez naszego partnera test. Do kolejnego etapu zakwalifikują się uczestnicy, którzy uzyskają z niego co najmniej 85% punktów.

Część praktyczna

Data: 16.02.2015r. – 08.03.2015r.

Miejsce: www.pac.org.pl

Opis: Drużyny przystępują do rozwiązywania zadań przygotowanych przez naszych partnerów głównych. Dziesięć z nich, które uzyskają najlepszy wynik zakwalifikują się do finału.

Finał

Data: 20.03.2015r.

Miejsce: Wydział Ekonomiczno – Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego

Opis: Finaliści rozwiązują case study przygotowane przez Partnerów Głównych projektu, które pozwolą wyłonić laureatów.

Konkurs zakończy gala finałowa, podczas której uczestnikom oraz najlepszej drużynie z Łodzi zostaną wręczone nagrody, a następnie wszyscy uczestnicy spotkają się na imprezie integracyjnej.

Potrzebne informacje:

SKN Progress