Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Magazyn o tematyce giełdowej „Forward” na UE!

W listopadzie bieżącego roku na terenie katowickiego kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego studenci, kadra naukowa oraz pozostali pracownicy mieli możliwość zapoznać się z najnowszym wydaniem Magazynu „Forward”.

Obecny – już 15 – numer jak zawsze wydało Studenckie Koło Naukowe „Progress” działające na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Zapowiedź pojawienia się magazynu wzbudziła niemałe zainteresowanie, nic więc dziwnego, że nakład rozszedł się w mgnieniu oka.

Magazyn dostępny był przy aulach wykładowych oraz przy wejściach do budynków uniwersytetu. Ponadto „Forward” trafił do organizacji studenckich takich jak AISEC czy Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości „Rachmistrz”.

Najnowszy numer Magazynu obfituje w wiele ciekawych artykułów, z którym Czytelnik dowie się np. jaki jest związek pomiędzy warunkami atmosferycznymi a portfelem rolnika, czym jest spowodowane nieetyczne zachowania w finansach czy jakie są czynniki wpływające na wybór metody płatności. Na łamach gazety wydawanej przez SKN „Progress” znaleźć można także wywiad z doradcą inwestycyjnym i maklerem Mariuszem Śliwińskim na temat nadmiernego oszczędzania wolnych środków.

Wszystkich zainteresowanych Magazynem nie tylko od strony czytelnika, ale również autora, powinien zainteresować konkurs, w którym należy napisać artykuł na temat związany z którymś z działów tematycznych gazety. Szczegóły na stronie internetowej: forward.progress.org.pl

 Krzysiek Ciesielski