Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Nawiązanie współpracy z firmą Rödl&Partner – pierwsze szkolenie za nami !

 

 

 

W dniu 28 listopada 2017 członkowie Koła „Rachmistrz” mieli ogromną przyjemność wziąć udział w szkoleniu „Księgowość w pigułce” zorganizowanym przez firmę Rödl&Partner. Spotkanie obyło się w murach naszego Uniwersytetu i trwało 2,5h! Po wprowadzeniu uczestników w tematykę podatku VAT rozpoczęła się część warsztatowa, podczas której uczestnicy zapoznali się z programem księgowym Microsoft Dynamic AX2012, wprowadzali faktury sprzedażowe i kosztowe oraz sporządzali deklaracje VAT.

W trakcie trwania szkolenia zostały omówione różne sytuacje wiążące się z powstaniem obowiązku podatkowego: sprzedaż/zakup towarów w kraju, wewnątrzwspólnotowe nabycie i wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów, import/eksport, a także zakup usług, które nie dają podatnikom możliwości odliczenia VATu w części lub całości.

W opinii członków Koła szkolenie zostało przeprowadzone w sposób bardzo profesjonalny i przyjemny studentom. Miało charakter praktyczny, uczestnicy mogli zadawać prowadzącym pytania i tym samym – rozwiewać wszelkie swoje wątpliwości podatkowe.

Raz jeszcze dziękujemy firmie Rödl&Partner oraz jej przedstawicielkom, które poprowadziły dla nasz szkolenie, za nawiązanie z nami owocnej współpracy!