Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

XVI Ogólnopolska Studencka Konferencja Adeptów Rachunkowości za nami!

W dniach 3 – 5 kwietnia 2017r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyły się XVI Ogólnopolska Studencka Konferencja Adeptów Rachunkowości pt. „OSKAR” oraz XIV Konkurs Wiedzy z Rachunkowości. Organizatorem wydarzeń było Koło Naukowe Rachunkowości UMK w Toruniu. Podczas wydarzeń SKNR Rachmistrz reprezentowały: Urszula Grzegorzek, Martyna Pilarska, Katarzyna Sekuła, Natalia Smandek oraz Patrycja Władowska.

Pierwszego dnia miał miejsce XVI Konkurs Wiedzy z Rachunkowości dla studentów szkół wyższych. W tym roku w konkursie wzięła udział rekordowa liczba osób. Studenci zjechali się na to wydarzenie z kilkunastu uczelni z całej Polski. Spośród 78 uczestników dwie z naszych przedstawicielek przeszły do finału, a jedna z nich – Patrycja została laureatką i zajęła 3 miejsce. Dzień zakończyło zwiedzanie pięknej starówki w Toruniu.

Kolejnego dnia odbyło się uroczyste rozpoczęcie konferencji. W tym samym dniu trzyosobowa drużyna z naszego koła miała swoje wystąpienie. Tematem przedstawianym była „Wiarygodność sprawozdania finansowego – zadanie stawiane przed biegłym rewidentem”. Wieczorem, po ogromnej dawce wiedzy przyszedł czas na relaks. Ekipa z Torunia przygotowała dla uczestników niezwykłą atrakcję: escape room. Po wysiłku umysłowym i rozwiązywaniu przeróżnych zagadek by wydostać się z pokoju nadszedł czas na kolację w przepięknej „Pierogarni Stary Toruń”.

Ostatniego dnia dwie pozostałe uczestniczki naszego koła wygłosiły referat pt. „Controlling personalny w przedsiębiorstwie – moda czy konieczność”. Zwieńczeniem konferencji było uroczyste zakończenie i podziękowania. Niestety tym razem w konkursie referatów nie udało nam się zająć żadnego miejsca, ale nic straconego – postaramy się następnym razem 😉

Bardzo serdecznie dziękujemy uczestniczkom z naszego koła i gratulujemy zwycięzcom. Pragniemy także złożyć podziękowania organizatorom za miłe przyjęcie w Toruniu oraz świetną atmosferę podczas konferencji