Nawiązanie współpracy z firmą Rödl&Partner – pierwsze szkolenie za nami !

 

 

 

W dniu 28 listopada 2017 członkowie Koła „Rachmistrz” mieli ogromną przyjemność wziąć udział w szkoleniu „Księgowość w pigułce” zorganizowanym przez firmę Rödl&Partner. Spotkanie obyło się w murach naszego Uniwersytetu i trwało 2,5h! Po wprowadzeniu uczestników w tematykę podatku VAT rozpoczęła się część warsztatowa, podczas której uczestnicy zapoznali się z programem księgowym Microsoft Dynamic AX2012, wprowadzali faktury sprzedażowe i kosztowe oraz sporządzali deklaracje VAT.

W trakcie trwania szkolenia zostały omówione różne sytuacje wiążące się z powstaniem obowiązku podatkowego: sprzedaż/zakup towarów w kraju, wewnątrzwspólnotowe nabycie i wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów, import/eksport, a także zakup usług, które nie dają podatnikom możliwości odliczenia VATu w części lub całości.

W opinii członków Koła szkolenie zostało przeprowadzone w sposób bardzo profesjonalny i przyjemny studentom. Miało charakter praktyczny, uczestnicy mogli zadawać prowadzącym pytania i tym samym – rozwiewać wszelkie swoje wątpliwości podatkowe.

Raz jeszcze dziękujemy firmie Rödl&Partner oraz jej przedstawicielkom, które poprowadziły dla nasz szkolenie, za nawiązanie z nami owocnej współpracy!


Pierwsze spotkanie Rachmistrzów! Co nowego?

Za nami pierwsze, organizacyjne i zapoznawcze spotkanie członków SKNR Rachmistrz. W nowym roku akademickim przywitała nas dr Magdalena Wójcik-Jurkiewicz – Opiekun Koła – pełna nadziei na dalszą, żywą współpracę z nowymi oraz obecnymi członkami. Opowiedzieliśmy o tym, co dzieję się w Kole, jakie wydarzenia są zaplanowane i dlaczego tak naprawdę warto zostać jednym z nas! Ponadto, uczestnicy mieli przyjemność wziąć udział w wykładzie przeprowadzonym przez dr Romana Seredyńskiego – Partnera Zarządzającego firmy UHY ECA współpracującej z nami od dłuższego czasu – nt. standardów rachunkowości na świecie. Wykład ten rozpoczął cykl tzw. „Spotkań z Praktykiem”, który ponownie będzie jednym z regularnych wydarzeń zaplanowanych przez nasze Koło na ten rok akademicki.

Zmobilizowani do pracy czekamy na pierwsze efekty, które już niedługo, bowiem 6 listopada odbędzie się trzecia edycja Olimpiady „Zostań Rachmistrzem” skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazlanych organizowanej właśnie przez nasze Koło.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy!

Spotkanie z Praktykiem #3

16 maja już po raz trzeci odbyło się Spotkanie z Praktykiem we współpracy z firmą UHY ECA. Tym razem członkowie Koła z zainteresowaniem słuchali Pana Dominika Biela, który przeprowadził szkolenie na temat wartości firmy i jej amortyzacji według Ustawy o rachunkowości oraz Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Następnie wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić nabytą wiedzę w case study.

Dziękujemy za spotkanie 🙂

Szkolenie BZM Consulting

„Podatek u źródła” – to temat kolejnego szkolenia w którym 28 marca mieli okazję uczestniczyć członkowie SKNR „Rachmistrz” .

Przedstawiciele firmy BZM Consulting przedstawili tajniki podatku u źródła – jego konstrukcję i zasady. Uczestnicy mogli się dowiedzieć m.in. czym jest certyfikat rezydencji i do czego służy oraz na co zwracać uwagę czytając umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Na zakończenie spotkania uczestnicy mogli się sprawdzić i wykorzystać świeżo zdobytą wiedzę w praktyce, rozwiązując krótkie case study. Ich zadaniem było wyliczenie podatku oraz wypełnienie deklaracji CIT-10Z.

Serdecznie dziękujemy firmie BZM Consulting za przeprowadzenie szkolenia i za wieloletnią współpracę. Mamy nadzieję, na jej kontynuację, gdyż warsztaty od zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem członków koła.

Kolejne szkolenie za nami…

W czwartek 16 marca 2017r. odbyło się szkolenie nt. „Personal Branding” prowadzone przez Panią Monikę Michalak – specjalistę ds. rekrutacji firmy EY. Szkolenie miało formę warsztatowo-teoretyczną i cieszyło się wielkim zainteresowaniem ze strony członków Koła. Mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej pojęciu „marki”, a następnie skupić swoją uwagę na sposobach i składowych budowania „marki osobistej” – rozmawialiśmy o swoich indywidualnych cechach charakteru, wspólnych wartościach oraz kompetencjach, którymi mieliśmy okazję się „wymienić”. Poruszyliśmy także problematykę mediów społecznościowych i ich wpływu na kreowanie naszego wizerunku w sieci.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w organizację tego szkolenia zarówno Pani Monice Michalak, jak i wszystkim obecnym na nim członkom Koła

Spotkania z praktykiem

Szkolenie w ramach cyklu „Spotkania z praktykiem” – „Specyfika sprawozdawczości finansowej według MSR na przykładzie spółek giełdowych”

16 stycznia 2016r. przedstawiciele firmy UHY ECA przeprowadzili szkolenie dla członków SKNR „Rachmistrz” dotyczące sprawozdawczości finansowej spółek giełdowych. Po krótkiej prezentacji na temat firmy prowadzący opowiedzieli o praktycznych zagadnieniach dotyczących prezentowania sprawozdań finansowych spółek notowanych na giełdzie.

Bardzo dziękujemy firmie UHY ECA za przeprowadzone szkolenie i mamy nadzieję na kontynuację spotkań w ramach cyklu „Spotkań z praktykiem”.

 

ING International Talent Programme

 

Poznaj talenty z całego świata, dołącz do nich w ING International Talent Programme!

Jesteś zawsze o krok do przodu, a Twoja chęć rozwoju nie zna granic? Dołącz do talentów w ING International Talent Programme!

Oferujemy Ci 5 unikatowych ścieżek rozwoju – IT, Ryzyko, Finanse, Retail oraz Wholesale banking.

 

Podczas programu:

  • Poprowadzisz cztery samodzielne projekty – w tym jeden zagraniczny!
  • Spotkasz talenty z całego świata na Akademii Rozwoju w Holandii, Belgii, UK
  • Zdobędziesz najlepsze certyfikaty (Lean Six Sigma, Scrum, CFA)
  • Menedżerowie będą Cię wspierać poprzez coaching i mentoring

 

Ponadto czeka na Ciebie:

  • Umowa o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Benefity
  • A także możliwość pracy z domu

 

Aplikuj do 17 kwietnia 2016!
na stronie: www.ingbank.pl/iitp

SZKOLENIE BZM CONSULTING „Księga przychodów i rozchodów”

W dniu 18 stycznia 2016r. przedstawiciele firmy BZM Consulting przeprowadzili szkolenie dla członków SKNR „Rachmistrz” dotyczące zasad opodatkowania Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Po zaprezentowaniu możliwych dla tej grupy podmiotów form opodatkowania, prowadzący przeprowadzili krótkie zadanie typu case study, które pozwoliło uczestnikom na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.

Na zakończenie spotkania ogłoszono wyniki konkursu przeprowadzonego przez firmę BZM Consulting dla członków koła w grudniu 2015r. Konkurs został zorganizowany z okazji 5 rocznicy współpracy SKNR „Rachmistrz” z firmą BZM Consulting. Zwyciężczynią case stydy, który dotyczył „Opodatkowania transakcji nabycia samochodu z zagranicy” została Martyna Karaszewska. Drugie miejsce zdobyła Monika Karczewska. Gratulujemy sukcesu!

Jednocześnie dziękujemy firmie BZM Consulting za 5 lat współpracy i mamy nadzieję, na jej dalszą kontynuację.

Wolność finansowa dla każdego

Wolność finansowa dla każdego W imieniu Koła Naukowego Finanse Menedżerskie serdecznie zapraszamy na spotkanie z Bartoszem Szymą. Jest on zawodowym inwestorem, który zrezygnował z pracy w korporacji na rzecz rynków kapitałowych, osiągając w ten sposób wolność finansową. Spotkanie odbędzie się we wtorek 15-go grudnia br. o 15:15 w sali 302B. Po więcej informacji odsyłamy do facebookowego wydarzenia: https://www.facebook.com/events/442075402652774/