Studenckie koło naukowe

Rachmistrz

przy Katedrze Rachunkowości

Konferencja w Rzeszowie już za nami :)

Od 27 do 29 kwietnia studenci kierunków ekonomicznych mogli spotkać się na Ogólnopolskiej Konferencji „Rachunkowość w zarządzaniu jednostek gospodarczych i instytucji” zorganizowanej przez Koło Rachunkowości „Asset” działające przy Politechnice Rzeszowskiej. Tegorocznym tematem przewodnim była rachunkowość jako instrument zarządzania jednostek gospodarczych i instytucji.

Uniwersytet Ekonomiczny – oraz „Rachmistrza” – reprezentowali Krzysiek Ciesielski oraz Michał Cybulski.

Pierwszy dzień rozpoczęto od warsztatu na temat pewności siebie. Następnie uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z problematyką podatku dochodowego od osób fizycznych. Zadania sytuacyjne – przygotowane przez przedstawiciela krakowskiego uniwersytetu ekonomicznego – dotyczyły m.in. ulg rodzinnych, uproszczonych form opodatkowania czy opodatkowania umów o dzieło. Po wysiłkach intelektualnych – oraz krótkiej przerwie – uczestników czekały już tylko zmagania o charakterze sportowym. Organizatorzy w tym roku postawili na zabawę kulami – najpierw rozegrano pasjonujący pojedynek na kręgielni, następnie postawiono sobie za cel wbić jak najwięcej bil podczas gry w bilarda.

Drugi dzień upłynął na odczytach uczestników. Nasi reprezentanci omawiali kwestie dotyczące rezerw w zarządzaniu (Krzysiek) oraz budżetowania operacyjnego (Michał). Po ostatnim referacie uczestnicy próbowali wydostać się z pokoju mordercy w jednej z popularnych gier „escape-the-room” zorganizowanej przez „AlcaTraps”.

Podczas trzeciego dnia przeprowadzono szkolenia z zakresu umiejętności miękkich oraz inwestowania, po czym ogłoszono wyniki konkursu referatów (Krzysiek – III miejsce). Po południu oficjalnie zakończono konferencję.

Krzysiek Ciesielski